Linkin Park pokazał jak pracuje w studiu nad 7. płytą

Jakub Gańko
27.05.2016 11:02
Linkin Park pokazał jak pracuje w studiu nad 7. płytą Fot. kadr z wideo

Czekacie na następcę „The Hunting Party” z 2014 roku? Najświeższe materiały ze studia przekonują, że prace idą pełną parą.

W czerwcu 2016 miną dwa lata od wydania poprzedniego albumu studyjnego. Najwyższa pora, by Chester Bennington i spółka pokazali światu coś nowego. Wokalista udowadniał nam już, że Linkin Park nagrywa świeży materiał, chwaląc się zdjęciami ze studia. Choć wciąż możemy tylko pomarzyć o usłyszeniu pierwszych dźwięków, tym razem głos zabrał Mike Shinoda.

W krótkim wideo udostępnionym na YouTubie zespołu opowiada o licznych warstwach nowych kompozycji, co pozwala wysnuć pewne podejrzenia na temat bogactwa brzmieniowego powstających kawałków. W niektórych przypadkach okazuje się ich być wręcz zbyt wiele, przez co zespół musi przyjąć pewne ograniczenia i dokonywać selekcji.

Mamy tu moje dźwięki, brzmienia Joego, wkład ludzi, których zaprosiliśmy do współpracy... Będzie tego wszystkiego o wiele za dużo. Będziemy musieli potestować nasze ulubione kombinacje tych dźwięków. Staram się to zrobić, bo gdybyśmy rzucili Wam po prostu całość, byłoby to bardzo przytłaczające... Ale dajcie mi znać, jeśli myślicie inaczej i chcecie się bawić w wyciszanie i całe to gówno. Myślę, że to będzie mnóstwo zabawy.

Pełne nagranie z Mikiem Shinodą tłumaczącym założenia nowego materiału zobaczycie poniżej:

Muzyk zapewniał już wcześniej, że 7. album grupy z pewnością nie będzie kontynuacją „The Hunting Party” - powyższe stwierdzenia zdają się to tylko potwierdzać. Sądząc po głosach dochodzących z obozu Linkin Park, materiał jest już w większości skomponowany, a cały zespół jest na etapie doboru utworów, które chce pokazać fanom.

Właśnie zawężamy repertuar do naszych ulubionych kawałków i zaczynamy dogrywać do nich finalne wersje wokali. Słuchając ich, mam wrażenie, że to będą naprawdę osobiste numery, w których się otworzymy. Włożyliśmy całe nasze serca w słowa i melodie, i to widać coraz wyraźniej, gdy rejestrujemy teraz wokale.

Więcej materiałów ze studia kapela udostępnia regularnie na swoim Instagramie. Dowiadujemy się z nich m.in. że w nagraniach wziął udział również... cheeseburger.

Czego oczekujecie po nowym dziele Linkin Park?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.