10.03.2017 10:23

Linkin Park pokazał klip do singla „Heavy”

Zespół podzielił się ponurym teledyskiem do pierwszego singla z nadchodzącej płyty. Czy klip jest „cięższy” od popowego utworu?

Linkin Park pokazał klip do singla „Heavy”
foto: kadr z wideo

19 maja 2017 na sklepowych półkach pojawi się najnowszy krążek „One More Light”. Kawałkiem promującym to wydawnictwo jest singiel „Heavy”, gdzie wokalnie kapelę wsparła Kiiara. Co więcej w stworzeniu tego numeru pomogła Emily Wright, która pisała utwory m.in. dla Miley Cyrus, Katy Perry czy Flo Rida.

Wielu fanów zarzuca kapeli, że odeszła od swoich korzeni i stworzyła popowy utwór. Powstała nawet przeróbka „Heavy” na nu-metalowy kawałek i wielu miłośników Linkin Park naprawdę było zadowolonych z takiego coveru przypominającego czasy „Hybrid Theory” i „Meteora”.

Już jakiś czas temu było wiadomo, że do singla powstanie klip, o którym wspomniał Chester Bennington, który zdradził, że choć utwór nie jest ciężkim kawałkiem to klip wywołał dużo negatywnych emocji:

"

Nagrywanie tego teledysku było bardziej okrutne i intensywne niż inne klipy. Walczę ze sobą, z innymi ludźmi, niszczę co popadnie. Biorę lampę i rzucam nią w telewizor - zniszczyłem sporo rzeczy, to było super. "

W teledysku wyreżyserowanym przez Tima Mattia rzeczywiście Bennington walczy cały czas ze sobą. Zobaczcie zatem, jak prezentuje się ten teledysk:

Mike Shinoda tak opowiedział o pomyśle, żeby do pracy nad nowym albumem zaprosić kogoś z zewnątrz:

"

W mojej głowie pojawiło się pytanie co byłoby, gdyby napisać utwór z kimś spoza kapeli? Co gdyby otworzyć szeroko ramiona, żeby objąć większą publiczność? Nadal jest to 100% Linkin Park i jesteśmy w pełni autentyczni. "

Zespół zapowiada, że pierwszy singiel pokazuje kierunek jaki obrał na nowej płycie. Fani wzruszają ramionami i nadal wzdychają za czasami z początku kariery formacji.

„Heavy” został również przerobiony przez Polaka. Filip z projektu Aldehyd nawet postarał się o efektowny klip nawiązujący do klimatu teledysku „In The End”. Jeżeli macie ochotę posłuchać Linkin Park na żywo to już niebawem nadarzy się taka okazja. Kapela wystąpi 15 czerwca 2017 roku w ramach Impact Festival 2017.

Który klip do „Heavy” jest lepszy?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Linkin Park