11.05.2017 10:32

Linkin Park stał się „niewidzialny” w utworze z producentem Rihanny

Dawne brzmienie zespołu rzeczywiście ciężko tu dostrzec... Zobaczcie lyric video do nowej, pozytywnej ballady Mike'a Shinody z nadchodzącego albumu „One More Light”.

Linkin Park stał się „niewidzialny” w utworze z producentem Rihanny
foto: kadr z wideo

Wiemy już, że siódmy album Linkin Park nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z brzmieniem, które znamy z płyt „Hybrid Theory” i „Meteora”. Zdradził to już pierwszy promujący go singiel, „Heavy”, który wzbudził na tyle duże poruszenie pośród fanów grupy, że zaczęli oni nagrywać jego własne wersje, utrzymane w dawnym stylu zespołu (nawet w Polsce). Ich obawy potwierdziły później „Battle Symphony” i „Good Goodbye”.

Najnowsza kompozycja udostępniona przez zespół wiele nie zmienia. „Invisible” to spokojna, elektroniczna ballada z udziałem Mike'a Shinody - tym razem jednak bez rapowanych wersów. Zamiast nich słuchacze otrzymują pozytywny przekaz, który również nie ma zbyt wiele wspólnego z frustracjami, o których zwykli śpiewać wokaliści Linkin Park.

Lyric video zrealizowane do kawałka przez Jose Luna obejrzycie poniżej:

Współautorem kompozycji jest Justin Parker, który współpracował wcześniej m.in. z Laną Del Rey, Sią i Skrillexem. Był także współkompozytorem i producentem megahitu „Stay” Rihanny. Mike Shinoda wypowiadał się już bardzo pozytywnie o pracy z popowymi producentami przy nadchodzącym albumie, a Chester Bennington otwarcie mówił o znacznie lżejszym brzmieniu płyty.

Na festiwalu Maximus w Buenos Aires zespół zaprezentował fanom jeszcze jedną nową kompozycję:

Muzycy nie ustają w obronie swojego nadchodzącego dzieła. Chester Bennington próbował już wyjaśniać rozczarowanym fanom, że trzeba iść do przodu. W obronie nowych kompozycji stanął nawet Corey Taylor ze Slipknota i Stone Sour. Z wyrobieniem sobie własnego zdania o pełnym albumie będziemy musieli wstrzymać się do 19 maja 2017 roku.

Tymczasem niewiele później, bo 15 czerwca 2017 roku, będziemy mieli okazję zobaczyć Linkin Park na własne oczy w Krakowie na Impact Festival 2017. W oczekiwaniu na koncert i premierę płyty polecamy Wam sprawdzić swoją znajomość tekstów zespołu.

Jak Wam się podoba „Invisible”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Linkin Park