18.01.2017 11:45

Linkin Park szykuje niespodziankę na nowym albumie

Mike Shinoda zapowiedział, że 7. studyjny krążek zaskoczy słuchaczy i co więcej - na płycie pojawi się muzyczny gość.

Linkin Park szykuje niespodziankę na nowym albumie
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Linkin Park pracuje w pocie czoła nad nowym wydawnictwem od listopada 2015 roku. Zespół co rusz udostępnia zdjęcia czy też nagrania ze studia podkręcając atmosferę. Ile jeszcze musimy czekać? Kapela jak na razie nie podała konkretnych dat kiedy mielibyśmy spodziewać się 7. studyjnego krążka zespołu, który stanie się następcą „The Hunting Party” z 2014 roku.

Mike Shinoda chce, żeby nadchodzące wydawnictwo było najlepsze w dorobku kapeli przełączając się na tryb eksperymentalny. Muzyk postanowił odpowiedzieć na kilka pytań od fanów podczas Agenda Trade Show. Czego zatem dowiedzieliśmy się na temat nowego krążka?

Artysta pozostaje nadal tajemniczy, ale zapowiedział, że kapela nas na pewno zaskoczy:

"

Nowe nagrania Linkin Park są już w drodze. Kończymy pracę, na razie nie mogę powiedzieć dokładnie kiedy. To będzie niespodzianka, ale nie trzeba będzie długo czekać. Nowy album? Nie mogę wam powiedzieć, jak będzie brzmieć. Mogę jedynie zdradzić, że będziecie zaskoczeni, spodziewajcie się niespodziewanego, nie oczekujcie, że usłyszycie tego, co już słyszeliście. "

Shinoda przyznał, że poświęcił się pracy w całości i spędzał około 50 godzin tygodniowo w studiu. Przez to jego forma znacznie się pogorszyła i muzyk po prostu czuł się źle. Postanowił on jednak z tym walczyć i zaczął regularnie odwiedzać siłownię.

Muzyk nie chce wiele zdradzić na temat tego, kiedy powinniśmy się spodziewać zapowiedzi nowego albumu, ujawniając, że na dany moment kapela pracuje nad oprawą graficzną wydawnictwa, jak również koszulek, bluz oraz innych gadżetów dla fanów.

Co więcej na krążku usłyszmy gościa, oczywiście Shinoda nie zdradził jakiego:

"

Możliwe, że pojawią się dodatkowi artyści na krążku, zobaczymy. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że będzie co najmniej jeden gościnny muzyk. Powinniście wiedzieć, że pracowaliśmy z dodatkową osobą podczas pisania utworów, więc jeśli jest to gościnny artysta w zakresie pewnych dźwięków czy czegoś innego - to właśnie zrobiliśmy. Mam na myśli, że to nadal my. Jest to płyta wyprodukowana przez nas, naprawdę Brad i ja to wyprodukowaliśmy. To my jesteśmy kapitanami tego statku, więc tu nie chodzi o to kto tworzy muzykę i kto podejmuje decyzje. To my jesteśmy kuratorem, jest to album Linkin Park. "

Posłuchajcie, co jeszcze w wywiadzie opowiedział muzyk:

Jak myślicie, jaką niespodziankę przyszykował dla fanów Linkin Park? 15 czerwca 2017 roku, będziemy mogli przekonać się jak nowy materiał brzmi na żywo za sprawą Impact Festival 2017 w Krakowie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Linkin Park