17.03.2017 11:33

Linkin Park udostępnił „Battle Symphony”

Kapela podzieliła się kolejnym numerem z nadchodzącej płyty. Sprawdźcie, czy nowy kawałek brzmi podobnie jak „Heavy”.

Linkin Park udostępnił „Battle Symphony”
foto: Reporter / East News

„One More Light” będzie mieć swoją premierę 19 maja 2017 roku. Na pierwszy singiel wybrano kawałek „Heavy”, do którego powstał klip i numer miał pokazać w jakim kierunku zmierza kapela na najnowszym krążku.

Kawałek jednak spotkał się z krytyką fanów, którzy życzyliby sobie, aby Linkin Park wrócił do brzmienia z czasów wydania longplayów „Hybrid Theory” i „Meteora”. Nic zatem dziwnego, że jeden z polskich fanów przerobił „Heavy” na nu-metalowy kawałek.

Zespół postanowił stworzyć tym razem popowy materiał i kolejny utwór zatytułowany „Battle Symphony” potwierdza obawy miłośników kapeli - grupa rzeczywiście zdecydowała się na łagodniejsze kompozycje.

Posłuchajcie, jak brzmi ten kawałek, do którego powstało lyric video:

Pracując nad tym materiałem zespół zdecydował się na współpracę z innymi twórcami. Mike Shinoda opowiedział w jednym z wywiadów o tym, jak tym razem muzycy zabierali się za tworzenie nowego materiału:

"

Zazwyczaj było tak, że instrumentalna część numeru powstawała najpierw, tworzyliśmy jakby korpus z muzyki, która inspirowała teksty. Tym razem natomiast zmieniliśmy to i pierwsze co robiliśmy, gdy wchodziliśmy do studia, to mówiliśmy: „O czym myślę? O czym chcę śpiewać i o czym chcę napisać?” i to wpłynęło na zupełnie inny sposób tworzenia utworów. Dzięki temu mieliśmy wspaniały fundament, na którym budowaliśmy tę konstrukcję. Tworzenie aranżacji jest dla mnie najfajniejszą rzeczą, więc jest to jak lukrowanie ciasta. Wiem, że mam mocny utwór, mocną bazę i potem tylko nakładasz już lukier. "

Nowe utwory zapewne pojawią się w setliście koncertu Linkin Park w ramach Impact Festival 2017. Zespół pojawi się u nas 15 czerwca 2017 roku.

Jak oceniacie kawałek „Battle Symphony”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Linkin Park