14.04.2017 09:34

Linkin Park udostępnił „Good Goodbye”

To już trzeci utwór, który poznaliśmy z nadchodzącego krążka „One More Light”. Wystąpili w nim gościnnie Pusha T i Stormzy.

Linkin Park udostępnił „Good Goodbye”
foto: kadr z wideo

Siódmy album Linkin Park zapowiada się na jedno ze zdecydowanie najbardziej kontrowersyjnych wydawnictw 2017 roku. Promujący go pierwszy singiel, „Heavy”, wzbudził takie poruszenie pośród fanów grupy, że zaczęli oni nagrywać własne wersje, utrzymane w dawnym stylu zespołu. Moda ta dotarła nawet do Polski.

Niestety, kolejna udostępniona kompozycja - „Battle Symphony” - rozwiała wszelkie wątpliwości: szykuje się jak najbardziej popowy krążek, na którym próżno będzie szukać nu metalu, a gitarowe brzmienia będą na nim w ogóle zepchnięte na margines. Potwierdza to również trzeci singiel zatytułowany „Good Goodbye”, który właśnie trafił do internetu.

Lyric video do kompozycji z gościnnym udziałem raperów obejrzycie poniżej:

„One More Light” trafi na rynek 19 maja 2017 roku. Album jest pierwszym w dyskografii zespołu, na który wpływ mieli kompozytorzy z zewnątrz, m.in. Emily Wright, Julia Michaels, Justin Tranter czy Ross Golan. Wszyscy z nich są współodpowiedzialni za sukcesy takich popowych gwiazd jak Katy Perry, Miley Cyrus, Gwen Stefani czy Selena Gomez.

Choć nowy materiał podzielił fanów zespołu, sami muzycy nie ustają w jego obronie. Chester Bennington przekonuje, że nie ma nic złego w nagrywaniu popowych piosenek, a Linkin Park zawsze miał ku temu ciągoty. Wokalista wyznał również, że „Heavy” to dla niego bardzo osobisty kawałek, a dobre zdanie o nowych utworach wyraził m.in. Corey Taylor ze Slipknota i Stone Sour.

Niestety, na powrót do brzmienia z płyt „Hybrid Theory” i „Meteora” nie mamy na razie co liczyć, być może jednak najnowszy materiał zabrzmi nieco ciężej wykonywany na żywo. Będziemy mogli się o tym przekonać osobiście już 15 czerwca 2017 roku, kiedy kapela zagra w Krakowie na Impact Festival 2017.

Jak Wam się podoba nowy singiel Linkin Park?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Linkin Park