20.10.2017 16:09

Lista 15 najlepiej zarabiających zespołów rockowych pierwszej połowy 2017 roku

Gene Simmons może twierdzić, że rock nie żyje, ale zarobki największych zespołów rockowych mówią raczej coś całkowicie odmiennego.

Lista 15 najlepiej zarabiających zespołów rockowych pierwszej połowy 2017 roku
foto: Kreepin Deth

Tak to w życiu bywa, że czym starszy jesteś i czym więcej doświadczenia posiadasz, tym więcej jesteś w stanie zarobić. Nie inaczej jest w przypadku najlepiej zarabiających zespołów rockowych, bo patrząc na listę można czasami złapać się za głowę i zapytać „to oni jeszcze żyją?”.

Portal ultimate-guitar.com opublikował listę, w której podliczyli ile na swoich trasach koncertowych zarobiły różne zespoły rockowe. Pod uwagę wzięli okres od 1 stycznia 2017 do 30 czerwca 2017 roku, zatem są to wyniki półroczne. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem:

15. Roger Waters

Były basista Pink Floyd wciąż elektryzuje tłumy, a jego politycznie umotywowane show nie odstrasza, a wręcz przeciwnie, zbiera osoby które podzielają jego poglądy. Dzięki temu pozwoliło mu to otworzyć zestawienie z wynikiem prawie 25 milionów dolarów przychodu.

14. Journey

Twórcy hitu „Don’t Stop Believing” są następni w kolejce. Muzycy 1 lutego 2017 roku rozpoczęli turnee w Japonii, a następnie odwiedzili Singapur, Malezję, Chiny, Południową Koreę, Filipiny i Taiwan, przenosząc potem trasę do USA i Kanady. Zarobili 26,3 miliona dolarów.

13. Iron Maiden

Żelazna dziewica wciąż bawiąc uczy i ucząc bawi. Zaczynając swoją trasę promującą „The Book of Souls” dopiero 22 kwietnia 2017 roku, brytyjscy giganci do końca czerwca 2017 roku zdążyli przygarnąć prawie 28 milionów dolarów. Niezła sumka.

12. Def Leppard

Glam rockowy zespół z Wielkiej Brytanii radzi sobie całkiem nieźle. Panowie połączyli 30. rocznicę wydania albumu „Hysteria” ze świętowaniem 40. urodzin zespołu. My możemy życzyć jedynie zdrowia i szczęścia, bo z wynikiem 28,6 miliona dolarów panowie pieniędzy raczej nie potrzebują.

11. Neil Diamond

Amerykański gitarzysta świętuje półwiecze działalności artystycznej. Rozpoczął jeździć po Stanach 7 kwietnia 2017 roku i zagrał ponad 25 koncertów do końca czerwca. Do Neila Diamonda jak ulał pasują słowa „stary ale jary”. I bogaty, bo zainkasował 29,7 miliona dolarów.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele