28.11.2018 14:21

Brytyjski magazyn stworzył listę najlepszych młodych perkusistów 2018 roku. Kto zdobył 1. miejsce?

Czytelnicy Rhythm Magazine wybrali najlepszego perkusistę, który odniósł spory sukces w 2018 roku. Kto wspiął się na sam szczyt?

Perkusista
foto: shutterstock.com

Rock umarł? Tak twierdzi przynajmniej Gene Simmons, ale muzycy nie słuchają starszych kolegów - tworzą i starają się odnosić sukcesy. Nothing But Thieves uważa, że rock wcale nie umarł, bo istnieje sporo młodych kapel, które podbijają sceny i dają sobie radę na przepełnionym rynku muzycznym.

Który młody perkusista jest najlepszy?

 Rhythm Magazine postanowił zwrócić uwagę na młode rockowe zespoły i wybrać najlepszego perkusistę młodego pokolenia, który odniósł w 2018 roku sukces. W plebiscycie oddano 100 000 głosów i okazało się, że na 1. miejscu uplasował się bębniarz Grety Van Fleet. Danny Wagner gra w zespole od 2013 roku i zastąpił poprzedniego perkusistę Grety Van Fleet, Kyle'a Haucka.

Na 2. pozycji w rankingu uplasował się Ben Minal z brytyjskiej kapeli Toska, natomiast 3. miejsce zajął Dan Olds z Palm Reader. Sprawdźcie, kto jeszcze dostał się na listę najlepszych perkusistów młodego pokolenia.

Najlepsi młodzi perkusiści 2018 roku

  1. Danny Wagner (Greta Van Fleet)
  2. Ben Minal (Toska)
  3. Dan Olds (Palm Reader)
  4. Elise Trouw (solo)
  5. Marco Von Allmen (Zeal & Ardor)
  6. Dave Morgan (The Physics House Band)
  7. Jan Krause (Conjurer)
  8. Robbie Back (Employed to Serve)
  9. Mark Lilley (Svalbard)
  10. Daniel Fang (Turnstile)

Greta Van Fleet z debiutanckim album

Krążek „Anthem of The Peaceful Army” pojawił się na sklepowych półkach 19 października 2018. Na płycie znajdziemy singiel „When The Curtain Falls”, jak również „Watching Over”, piosenkę „Lover, Leaver” oraz balladę „Anthem”.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Greta Van Fleet