29.01.2019 16:02

Lista zwycięzców Grammy 2019 wyciekła do sieci? Akademia twierdzi, że to fake

Czy rzeczywiście statuetki Grammy zdobędą Drake czy Taylor Swift? Narodowa Akademia Rejestracji Sztuki i Techniki Rejestracji radzi jednak zaczekać do oficjalnej ceremonii wręczenia nagród.

Grammy 2019
foto: AFP/EAST NEWS

10 lutego 2019 roku w Staples Center w Los Angeles poznamy zwycięzców Grammy 2019 - muzycznego odpowiednika Oscarów 2019. W poniedziałek, 28 stycznia 2019 pojawił się jednak wpis na Twitterze, który wprowadził sporo zamieszania, bowiem ktoś podał nazwiska zwycięzców Grammy 2019. Informacja miała pochodzić ze zhakowanej strony Narodowej Akademii Rejestracji Sztuki i Techniki Rejestracji.

Lista zwycięzców Grammy 2019 wyciekła do sieci?

Nagrodę Grammy w kategorii Piosenka Roku ma dostać utwór "Shallow" w wykonaniu Lady Gagi & Bradleya Coopera, zaś tytuł Nagrania Roku ma należeć do Cardi B za "I Like It". Statuetkę za Album Roku dostanie H.E.R., w kategorii Najlepszy Nowy Artysta zwycięży duet Chloe x Halle, zaś Beck zgarnie statuetkę za Najlepsze Solowe Wykonanie Popowe. Natomiast Taylor Swift wygra w kategorii Najlepszy Album Pop, a Drake zostanie nagrodzony za Najlepszą Piosenkę Rap. Tak przynajmniej wynika z tajemniczego wpisu na Twitterze, który jednak według organizatorów Grammy jest przekrętem.

Zobacz także: >> Grammy 2019: Kto wystąpi na ceremonii? <<

Przedstawiciel Akademii w rozmowie z Billboardem wyjawił, że dane dotyczące zwycięzców nie mogły być wykradzione:

"

Lista zwycięzców nie jest prawdziwa. Wyniki nie są udostępniane nawet członkom Akademii aż do dnia ceremonii wręczenia Grammy, gdy nazwiska w zabezpieczonych kopertach są dostarczane przez firmę Deloitte. "

Pozostaje nam zatem cierpliwie czekać na ceremonię wręczenia nagród Grammy, którą poprowadzi Alicia Keys.

Grammy 2019 - nominacje

Do nagrody nominowano utwory oraz płyty, które ukazały się od 1 października 2017 do 30 września 2018. Szanse na zdobycie statuetki ma Greta Van Fleet, która otrzymała aż 4 nominacje. Młody zespół będzie rywalizować m.in. z grupami Ghost, Alice in Chains, Arctic Monkeys, Weezer czy Bring Me The Horizon.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Grammy