Lista zwycięzców Grammy 2019 wyciekła do sieci? Akademia twierdzi, że to fake

Aleksandra Degórska
29.01.2019 16:02
Lista zwycięzców Grammy 2019 wyciekła do sieci? Akademia twierdzi, że to fake Fot. AFP/EAST NEWS

Czy rzeczywiście statuetki Grammy zdobędą Drake czy Taylor Swift? Narodowa Akademia Rejestracji Sztuki i Techniki Rejestracji radzi jednak zaczekać do oficjalnej ceremonii wręczenia nagród.

10 lutego 2019 roku w Staples Center w Los Angeles poznamy zwycięzców Grammy 2019 - muzycznego odpowiednika Oscarów 2019. W poniedziałek, 28 stycznia 2019 pojawił się jednak wpis na Twitterze, który wprowadził sporo zamieszania, bowiem ktoś podał nazwiska zwycięzców Grammy 2019. Informacja miała pochodzić ze zhakowanej strony Narodowej Akademii Rejestracji Sztuki i Techniki Rejestracji.

Lista zwycięzców Grammy 2019 wyciekła do sieci?

Nagrodę Grammy w kategorii Piosenka Roku ma dostać utwór "Shallow" w wykonaniu Lady Gagi & Bradleya Coopera, zaś tytuł Nagrania Roku ma należeć do Cardi B za "I Like It". Statuetkę za Album Roku dostanie H.E.R., w kategorii Najlepszy Nowy Artysta zwycięży duet Chloe x Halle, zaś Beck zgarnie statuetkę za Najlepsze Solowe Wykonanie Popowe. Natomiast Taylor Swift wygra w kategorii Najlepszy Album Pop, a Drake zostanie nagrodzony za Najlepszą Piosenkę Rap. Tak przynajmniej wynika z tajemniczego wpisu na Twitterze, który jednak według organizatorów Grammy jest przekrętem.

Zobacz także: >> Grammy 2019: Kto wystąpi na ceremonii? <<

Przedstawiciel Akademii w rozmowie z Billboardem wyjawił, że dane dotyczące zwycięzców nie mogły być wykradzione:

Lista zwycięzców nie jest prawdziwa. Wyniki nie są udostępniane nawet członkom Akademii aż do dnia ceremonii wręczenia Grammy, gdy nazwiska w zabezpieczonych kopertach są dostarczane przez firmę Deloitte.

Pozostaje nam zatem cierpliwie czekać na ceremonię wręczenia nagród Grammy, którą poprowadzi Alicia Keys.

Grammy 2019 - nominacje

Do nagrody nominowano utwory oraz płyty, które ukazały się od 1 października 2017 do 30 września 2018. Szanse na zdobycie statuetki ma Greta Van Fleet, która otrzymała aż 4 nominacje. Młody zespół będzie rywalizować m.in. z grupami Ghost, Alice in Chains, Arctic Monkeys, Weezer czy Bring Me The Horizon.  

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.