Listy miłosne Leonarda Cohena sprzedane na aukcji
17.06.2019 11:40
Listy miłosne Leonarda Cohena sprzedane na aukcji Fot. . shutterstock.com

Pisanie listów wyszło z mody już dawno, ale okazuje się, że niektórzy są w stanie zapłacić za nie naprawdę dużo pieniędzy. Tak było w przypadku korespondencji miłosnej Leonarda Cohena.

Na aukcję, która odbyła się w domu Christie's, wystawiono listy miłosne Leonarda Cohena. Wokalista do dziś uznawany jest za jednego z najlepszych artystów i autorów tekstów. Podczas kariery, która trwała prawie pół wieku, muzyk stworzył materiał, który miał ogromny wypływ na kolejne pokolenia muzyków.

Listy miłosne Leonarda Cohena sprzedane

Na aukcję wystawiono całkiem sporo rzeczy, które należały do Cohena. Jednak najbardziej osobiste były listy, które artysta pisał do Marianne Ihlen. Kobieta była jego muzą i kochanką. Para korespondowała między 1969 a 1970 rokiem. Leonard i Marianne poznali się w latach 60. XX wieku, a ich związek był dla wokalisty inspiracją do stworzenia takich piosenek jak "Bird on a Wire", "So Long Marianne" i "Hey, That's No Way To Say Goodbye".

Przeczytaj także

Jak podaje BBC, na początku zakładano, że jeden z listów może osiągnąć kwotę 7 tys. funtów. Jednak już na początku aukcji padła kwota 44 tys. funtów. Cała kolekcja została jednak sprzedana za 692 190 funtów czyli 876 000 dolarów.

Śmierć Leonarda Cohena wstrząsnęła wszystkimi. Artysta odszedł w 2016 roku, a po jego odejściu, twórczość i pamiątki po nim cieszyły się sporą popularnością.

Zobacz także: Nie żyje Leonard Cohen. Miał 82 lata

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.