Lita Ford: Tony Iommi mnie bił

Jakub Gańko
16.02.2016 13:13
Lita Ford: Tony Iommi mnie bił Fot. Shadowgate, CC BY 2.0 + Adam Bielawski, CC BY-SA 3.0

Ex-gitarzystka The Runaways wyjawiła szokujące szczegóły jej romansu z gitarzystą Black Sabbath. Jak wyglądał związek rockowej pary?

On - założyciel i gitarzysta Black Sabbath, a tym samym jeden z współtwórców heavymetalu. Ona - gitarzystka The Runaways, jednego z pionierskich zespołów dla kobiecego rocka, która już w wieku 13 lat miała rozpracowane kawałki Led Zeppelin. Połączenie iście wybuchowe, z którego nie mogło wyjść wiele dobrego, i jak wyznała instrumentalistka w swojej najnowszej książce „Living Like a Runaway: A Memoir”, wcale nie wyszło.

Lita Ford zobaczyła pierwszy raz Tony'ego Iommiego podczas koncertu Black Sabbath, w którym wzięła udział sześć dni po swoich 13. urodzinach. Gitarzysta wydawał jej się wtedy bogiem, a jego burza czarnych włosów od razu zawróciła jej w głowie. Na drogę rock'n'rollowego stylu życia ściągnął ją jednak wpierw Kim Fowley.

Gitarzystka przez lata zadawała się z wieloma słynnymi muzykami, takimi jak m.in. Eddie Van Halen, Ritchie Blackmore, Glenn Tipton z Judas Priest, John Entwistle z The Who czy Dee Dee Ramone, który miał ją zarazić wszami łonowymi.

Jej rockowa przygoda zatoczyła pełne koło, gdy lata później otwierała występy Black Sabbath. Wówczas poznała bliżej swojego niegdysiejszego idola. Z początku Tony Iommi wydawał się czarujący i pewny siebie. Wkrótce okazało się, że prawda wyglądała zupełnie inaczej.

Miał problemy z potencją związane z tym, że ciągle ćpał. Okropnie się tego wstydził. Współczułam mu, ale tak naprawdę nie wiedziałam, co z tym zrobić. W końcu go sama zaspokajałam.

Mimo tych problemów i własnych burzliwych karier, para pozostawała w kontakcie i pozwalała, by ich związek toczył się dalej. Któregoś dnia Iommi zaprosił Ford do domu w Anglii, by przedstawić ją matce. W trakcie podróży samolotem ni stąd, ni zowąd ją uderzył. Przez następne 10 godzin lotu udawał, że nic się nie stało.

Matka gitarzysty jednak od razu zwróciła uwagę na jej podbite oko. Lita Ford uświadomiła sobie wtedy, że tego typu zachowania musiały mieć miejsce w rodzinie założyciela Black Sabbath wcześniej. Iommi jeszcze kilkukrotnie dopuszczał się przemocy wobec instrumentalistki - ta jednak zgodziła się zostać jego żoną. Wkrótce po zaręczynach doszło do najgorszej sytuacji...

Po wciągnięciu porządnej działki, zdenerwował się i poddusił mnie do nieprzytomności. Kiedy się obudziłam, stał nade mną z wielkim, skórzanym krzesłem. Zamierzał zdzielić mnie nim w twarz. Na szczęście przeturlałam się na tyle szybko, że uniknęłam ciosu, a krzesło uderzyło o podłogę.

Gitarzystka uciekła od Iommiego do swojego byłego, Nikkiego Sixxa. Basista Motley Crue poratował ją heroiną, która pozwoliła jej spokojnie zasnąć i zapomnieć o całej sprawie. Wkrótce potem Lita Ford zerwała z muzykiem Black Sabbath i trafiła na Jima Gillette, którego określiła jeszcze gorszym... Ale z szacunku do swoich dzieci nie wchodziła w szczegóły.

Książka „Living Like a Runaway: A Memoir” ukaże się na amerykańskim rynku 23 lutego lutego 2016 roku. Opowieść o tym, jak spełnianie marzeń może przerodzić się w koszmar, miała się pierwotnie ukazać jeszcze w 2014 roku. Sądząc po powyższych fragmentach, będzie obfitować w wiele szokujących fragmentów...

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.