„Live Forever” Oasis wybrany brytyjskim utworem wszech czasów. Noel Gallagher skomentował wyróżnienie

Maciej Koprowicz
03.04.2018 11:53
„Live Forever” Oasis wybrany brytyjskim utworem wszech czasów. Noel Gallagher skomentował wyróżnienie Fot. Stefan de Batselier/Idols/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Jeden z największych przebojów britpopu zwyciężył w plebiscycie słuchaczy stacji Radio X, którzy wybierali swoją ulubioną brytyjską piosenkę. Co na to lider Oasis?

Oasis to w swojej rodzinnej Wielkiej Brytanii dużo więcej niż zespół – to prawdziwy skarb narodowy. Bracia Gallagherowie, ze szczególnym wskazaniem na Liama, co jakiś czas szokują opinię publiczną mało eleganckimi pyskówkami w internecie i historiami na temat wstydliwych epizodów ze swojego życia, ale Wyspiarze i tak ich kochają.

W corocznym plebiscycie słuchaczy stacji Radio X, Best British Track Of All Time (Brytyjski utwór wszech czasów) po raz pierwszy triumfował „Live Forever” Oasis. Ze szczytu strącił ubiegłorocznego zwycięzcę, „Bohemian Rhapsody” Queen. Notowanie za rok 2018 okazało się wielkim sukcesem zespołu Gallagherów, który umieścił w pierwszej dziesiątce aż 5 utworów, a w całym top 100 aż 16 piosenek.

Noel Gallagher skomentował triumf Oasis w rankingu w rozmowie z NME.com w typowym dla siebie stylu:

Zawsze próbowałem dostać się tak wysoko, jak to możliwe. Niektórzy ludzie starają się być więksi albo lepsi niż ich współcześni oraz poprzednicy. A ja? Po prostu staram się być lepszy od samego siebie, co, jak wiadomo, jest po prostu niemożliwe.

„Live Forever” był trzecim singlem Oasis z jego debiutanckiego albumu, „Definitely Maybe”. Dotarł do 10. miejsca UK Singles Chart i 2. miejsca amerykańskiej listy US Billboard Modern Rock Tracks. Uważany jest za jeden z najważniejszych utworów britpopu.

Best British Track Of All Time według słuchaczy Radio X – pierwsza dziesiątka

  1. Oasis – „Live Forever”
  2. Queen – „Bohemian Rhapsody”
  3. Oasis – „Don’t Look Back In Anger”
  4. The Stone Roses – „I Am The Resurrection”
  5. The Verve – „Bitter Sweet Symphony”
  6. Oasis – „Wonderwall”
  7. Oasis – „Slide Away”
  8. The Smiths – „There Is A Light That Never Goes Out”
  9. Oasis – „Champagne Supernova”
  10. Arctic Monkeys – „I Bet You Look Good On The Dancefloor”

Pełne notowanie dostępne jest na stronie Radio X.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.