16.05.2018 13:07

Live Nation chce wspierać finansowo projekty biznesowe kobiet w branży koncertowej

W taki sposób firma chce spowodować, że więcej kobiet zaangażuje się w branżę koncertową.

Kobiety na festiwalu
foto: shutterstock.com

Live Nation zdradziło swoje plany - organizator chce stworzyć fundusz inwestycyjny, by wesprzeć rozwój muzycznych przedsiębiorstw kierowanych przez kobiety.

The Women Nation Fund będzie wspierać kobiety w zakresie promocji koncertów i innych wydarzeń poprzez nie tylko dofinansowanie, ale pomoc dotyczącą doradztwa, tworzenia strategii i kontaktów. Okazuje się bowiem, że kobiety mają mało swoich reprezentantek za sceną, które zajmują się promocją koncertów.

Live Nation będzie wspierać kobiety w koncertowym biznesie

Live Nation chce to zmienić i liczy, że wsparcie kobiet spowoduje, że również zmieni się to, co dzieje się na samej scenie. Grupa kierowniczek z Live Nation będzie decydować o przedsiębiorstwach, które otrzymają dofinansowanie.

Szef Live Nation, Michael Rapino, tak wypowiedział się na ten temat:

"

Jako lider w dziedzinie koncertowej chcemy mocno zająć się tą sprawą, zmienić dynamikę i powiększyć sportowe boisko. The Women Nation Fund to pierwszy krok, by wzmocnić pozycję nowych przedsiębiorców i stworzyć więcej możliwości dla kobiet w sektorze związanym z koncertowym przemysłem. "

Większość producentów muzycznych to mężczyźni

Niestety kobiet w przemyśle muzycznym nie jest wiele. Badania wykazały, że m.in. kobiety w studiu nagraniowym to wyjątek. Mężczyźni przewyższają liczebnie płeć piękną - na jedną kobietę przypada 49 mężczyzn. Gdy jednak pojawiała się producent kobieta w połowie przypadkach była również wykonawczynią - np. jak Beyonce.

Temat traktowania kobiet w przemyśle filmowym czy muzycznym został nagłośniony, gdy oskarżono producenta Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne aktorek. Następnie na światło dzienne wyszły równie kontrowersyjne sprawy w świecie muzycznym, m.in. Alice Glass oskarżyła lidera Crystal Castles o gwałt i znęcanie się.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News