„Long Live Rock”, czyli Metallica, Slipknot i Korn w dokumencie o metalowej społeczności
Aleksandra Degórska
24.04.2018 14:00
„Long Live Rock”, czyli Metallica, Slipknot i Korn w dokumencie o metalowej społeczności Fot. kad z wideo

Twórcy dokumentu skupili się na muzykach i ich fanach, by pokazać jak prezentuje się hardrockowy i metalowy świat.

Ta propozycja zainteresuje niejednego fana hardrockowych i metalowych brzmień. Jest to jeden z niewielu filmów, które dotyczą tego muzycznego świata. Oprócz kadrów z różnych festiwali muzycznych m.in. Rock on The Range, Louder Than Life otrzymamy również wywiady z muzykami m.in. grup Metallica, Guns N’ Roses, Slipknot, Korn, Five Finger Death Punch, Prophets Of Rage, Greta Van Fleet czy Halestorm.

„Long Live Rock…Celebrate the Chaos”, bo tak się nazywa ten dokument, w całości dotyczy mocnego grania. Muzycy opowiedzieli w nim, dlaczego zdecydowali się poświęcić tej muzyce i jak wygląda więź z fanami. Twórcy postanowili nie omijać też trudnych tematów, jak uzależnienia czy depresja.

Dokument o hardrockowych i metalowych fanach

Widz wejdzie w festiwalowe środowisko, by zobaczyć od środka mosh pity i festiwalowych wariatów, którzy dla swoich idoli zrobią dosłownie wszystko. Za reżyserię odpowiada Jonathan McHugh. Zobaczcie trailer:

Przeczytaj także

Twórcy zbierają fundusze, żeby zakończyć prace nad dokumentem. Zbiórkę możecie wesprzeć poprzez stronę pledgemusic.com. Tak reżyser zachęca melomanów do zaangażowania się w tę akcję:

„Long Live Rock…Celebrate the Chaos” to celebrowanie chaosu, który tworzy ta muzyka i najlepszych fanów na świecie. Jestem dumny, że mogę być częścią tego szaleństwa i mam nadzieje, że jako prawdziwy fan wesprzesz naszą misję, by hardrockową muzykę wprowadzić znowu do mainstreamu. 

Metallica w Polsce 2018

Tymczasem Metallice będziemy mogli zobaczyć niedługo w naszym kraju. Zespół wystąpi w Polsce 28 kwietnia 2018 roku w Krakowie i supportem będzie norweski zespół Kvelertak.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.