07.02.2020 15:39

Lublin żegna Romualda Lipkę. Z ratusza wybrzmiał utwór "Jolka, Jolka pamiętasz" [WIDEO]

Lublin pożegnał Romualda Lipkę z Budki Suflera. Z miejskiego ratusza popłynęły dźwięki jednego z największych hitów muzyka "Jolka, Jolka pamiętasz".

Romuald Lipko
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

6 lutego 2020 roku zmarł Romuald Lipko. Muzyk przez lata był członkiem legendarnej rockowej Budki Suflera. Artysta skomponował szereg hitów, które miały duży wpływ na rozwój polskiej muzyki. Lipko od miesięcy chorował na nowotwór wątroby. Zmarł z powodu choroby w wieku 69 lat.

"Jolka, Jolka pamiętasz" na trąbce z balkonu ratusza

Kiedy w sieci pojawiła się informacja o śmierci artysty, zaczęli opłakiwać go koledzy z branży. Większość zarówno jego przyjaciół jak i fanów miało nadzieję, że muzyk wyjdzie obronną ręką z choroby. Niestety stało się inaczej. Hołd muzykowi oddało również miasto Lublin, w którym się urodził. 

Romuald Lipko
Romuald Lipko
Przeczytaj także Gwiazdy muzyki żegnają Romualda Lipkę z Budki Suflera

Prezydent Krzysztof Żuk opuścił flagę do połowy masztu na znak żałoby po śmierci współzałożyciela i lidera Budki Suflera, Romualda Lipki. Następnie trębacz odegrał hejnał Lublina, jednak na tym nie skończył się jego występ.

Tym razem muzyk dodał do wykonania przebój "Jolka, Jolka pamiętasz", jeden z największych hitów, jakie skomponował zmarły artysta. Pod ratusz przyszli mieszkańcy, którzy ze wzruszeniem wspominali członka Budki Suflera. W rozmowie z Dziennikiem Wschodnim, jedna z lublinianek wyznała:

"

Romka poznałam przez moją koleżankę, u której pod balkonem na ul. Konopnickiej stał i śpiewał piosenki. To było jakoś na początku lat 70-tych. I po wielu latach szłyśmy tu przy Hotelu Europa, a Romek nadjechał czerwonym samochodem. Stanął i mówi: cześć Elżbieta! Po tylu latach! Sława go nie zmieniła. To był przesympatyczny człowiek, duża strata dla muzyki i dla wszystkich. Bardzo mi żal, że tak szybko odszedł. "

Zobacz też: „Takie tango” Budki Suflera w metalowej wersji 

Tagi: Rock News Budka Suflera