05.03.2019 10:47

Czy wiesz, że... Luke Perry pojawił się w klipie Twisted Sister, który zakazano na MTV?

Jedną z pierwszych ról Luke'a Perry'ego był występ w klipie Twisted Sister. Sam Dee Snider dopiero po latach zauważył wówczas nikomu nieznanego aktora w swoim teledysku.

Luke Perry
foto: kadr z wideo

Luke Perry zmarł 4 marca 2019 w szpitalu w Burbank. 52-letni aktor zasłabł kilka dni wcześniej w domu i zadzwonił po karetkę. Stan Perry'ego pogorszył się w trakcie transportu do szpitala, a na miejscu został znieczulony i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, z której nie udało się go wybudzić. 

Luke Perry pojawił się w klipie Twisted Sister

Aktor wystąpił w serialu "Riverdale", zaś popularność przyniosła mu rola Dylana w "Beverly Hills, 90210". Jednak kilka lat przed tym, jak pojawił się w serialu, zagrał w teledysku "Be Chrool to Your Scuel" Twisted Sister, który MTV nie chciało grać w 1985. W utworze gościnnie pojawili się Alice Cooper, jak również Billy Joel, Clarence Clemons oraz Brian Setzer z Stray Cats.

Luke Perry
Luke Perry
Przeczytaj także Nie żyje Luke Perry. Aktor zmarł w wieku 52 lat

Bobcat Goldthwait zagrał nauczyciela, który słucha w przerwie Twisted Sister, żeby odreagować, bo nie radzi sobie z uczniami. Wraz z pierwszymi nutami piosenki szkoła zamienia się w scenę z filmu o zombiakach. Nauczyciele zamieniają się w Dee Snidera i Coopera, którzy starają się walczyć z zombie. Ten klip jednak nie był emitowany na MTV - wszystko przez niezadowolenie Parents Music Resource Center. Dopiero rok później wideo trafiło do telewizji.

Luke Perry całkiem przypadkowo dostał rolę w teledysku. Początkowo planowano zatrudnić tylko zawodowych aktorów, ale plan ten nie wypalił. W związku z czym zorganizowano otwarty casting, na którym jednak nikt się nie pojawił. W końcu zdecydowano się na zatrudnienie statystów.

Dee Snider w jednym z wywiadów wyznał, że dopiero po latach oglądając klip zauważył wówczas nikomu nieznanego Perry'ego, który zagrał jednego z uczniów.

"Riverdale" zawieszony

Stacja The CW wydała oficjalne oświadczenie w sprawie śmierci Perry'ego za pośrednictwem Twittera. Twórcy serialu postanowili wstrzymać prace nad kontynuacją "Riverdale". Na razie nie wiadomo, ile potrwa żałoba po Perrym. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Twisted Sister