15.05.2016 15:36

Luxtorpeda pokazała teledysk stworzony dzięki fanom

Światło dzienne ujrzał najnowszy klip grupy do utworu „Silnalina”, w którego tworzeniu duży udział mieli wielbiciele zespołu. Jak prezentuje się video?

Luxtorpeda pokazała teledysk stworzony dzięki fanom
foto: kadr z wideo

Szansę na pojawienie się w teledysku Luxtorpedy miał każdy, bowiem muzykom zależało na stworzeniu jednej opowieści łączącej wiele różnych ujęć. Pod koniec marca 2016 roku Litza podkreślał, że to właśnie dzięki słuchaczom istnienie zespołu ma sens i dlatego to z ich materiałów chciałby skorzystać przy robieniu nowego klipu. Po ponad dwóch miesiącach grupa ujawniła w końcu efekt swojej pracy.

Zobaczcie, jak wygląda teledysk stworzony z nagrań nadesłanych przez fanów Luxtorpedy!

Na swoim fanpage'u zespół opublikował też zdjęcie posta z Twittera, w którym zostały wymienione kraje pochodzenia autorów poszczególnych nagrań wykorzystanych w produkcji grupy.

Luxtorpeda

Utwór znalazł się na 4. studyjnej płycie grupy „MYWASWYNAS”, następcy albumu „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki” z 2014, i miał swoją premierę 1 kwietnia 2016 roku. Nowy krążek promowały utwory „Pozdrawiamy!”, „Zerwali sieć” czy „Jak husaria” oraz wspomniany już singiel „Silnalina”. W lutym 2016 kapela opublikowała krótki filmik, w którym pokazała, jak rejestrowano chórki do tytułowego numeru, a w połowie kwietnia 2016 Krzysztof „Kmieta” Kmiecik i Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak odwiedzili redakcję serwisu Antyradio.pl i zdradzili kilka ciekawostek o utworach.

Luxtorpeda rozpoczęła 31 marca 2016 trasę koncertową, podczas której promuje swoją najnowszą płytę. Grupę będzie można również usłyszeć na 22. Przystanku Woodstock, który odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku. 

Jak Wam się podoba nowy teledysk zespołu?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Luxtorpeda