Łydka Grubasa prezentuje singiel i teledysk nagrany wspólnie z fanami [WIDEO]

02.05.2020 12:13
Łydka Grubasa prezentuje singiel i teledysk nagrany wspólnie z fanami [WIDEO] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Łydka Grubasa nagrała nowy singiel i teledysk, w którym występują fani grupy. Zobacz, jak wygląda klip do "R jak Rozlewam".

W połowie lutego 2020 roku wystartowała najnowsza trasa zespołu Łydka Grubasa, która miała trwać końca sezonu letniego. Jeden z najbardziej popularnych i kochanych przez fanów zespołów na polskiej scenie muzycznej zmuszony był jednak do jej przerwania.

Łydka Grubasa: Nowy singiel "R jak Rozlewam"

Łydka Grubasa jako jeden z pierwszych polskich zespołów postanowił zorganizować dla swoich fanów koncert online. Zgodnie z zapowiedziami, do występu na żywo doszło za pośrednictwem serwisu YouTube. Niestety show Hipisa i spółki został przerwany przez Policję.

Przeczytaj także

Jednak grupa, zmuszona do odwołania wiosennej trasy nie próżnuje. Poza organizacją koncertów online członkowie grupy znaleźli czas i siłę, żeby skomponować i nagrać nowy utwór specjalny, zatytułowany "R jak Rozlewam". Jego premiera odbyła się 1 maja 2020.

Pierwotnie miał to być kawałek o imprezowych wpadkach, ale wybuch pandemii skłonił nas do zmiany koncepcji, przez coutwór podążył inną ścieżką i nabrał soczystszego wymiaru. Połączenie bitu latino z gangsta rapem i gitarami może wydawać się karkołomne, ale nie takie klimaty zdarzało nam się sklejać. A co do przekazu - imprezowe panaceum wpisane jest w naszą kulturę mocniej, niż nam się wydaje. Może mikroba nie niszczy, ale na ból duszy wywołany wszechobecną paranoją obserwowaną przez nas każdego dnia, pomaga. Oczywiście stosujcie z głową i umiarem!

- mówi nam Hipis, wokalista  Łydki Grubasa.

Utwór powstał "korespondencyjnie". Muzycy podczas jego nagrywania nie widzieli się ani razu osobiście.

Wszystkie tracki zarejestrowaliśmy w warunkach domowych. Miał to być szybki żart, ale po pierwszych dźwiękach okazało się, że utwór ma potencjał. Nagrane ślady wysłaliśmy do Hertz Studio, gdzie popełniliśmy dwie ostatnie płyty, a tam Panowie Wiesławscy wyjęli z nich tyle, ile się dało. Rezultat jest naprawdę wyśmienity.

- mówi gitarzysta grupy, Ziggy.

Łydka Grubasa nagrała wspólnie z fanami teledysk

Do utworu powstał teledysk, w którym obok członków zespołu wystąpili też fani Łydki Grubasa.

Wszyscy, chcąc nie chcąc, jesteśmy w pewnym sensie trzymani pod kluczem. Siłą rzeczy klip powstawał w warunkach domowych. Zwróciliśmy się do naszych słuchaczy z prośbą o pokazanie, jak spędzają czas kwarantanny. Odzew widać na obrazku załączonym do piosenki.

– komentuje basista grupy, Carlos.

Utwór będzie dostępny w Internecie za darmo, ale jeśli ktoś chce nas wspomóc, przez naszą stronę i sklep będzie można za symbolicznego piątaka nabyć wersję w wysokiej jakości do ściągnięcia na własne nośniki. Do zakupu dołączymy podziękowania w oryginalnej formie. Z góry dziękujemy wszystkim za pamięć i prosimy- nie zapomnijcie o kulturze, która właśnie ma bardzo mocną zadyszkę. I miejmy nadzieję, że nie zamieni się ona w rozległy zawał.

-  podkreśla Hipis.

Klip "R jak Rozlewam" zadebiutował 1 maja 2020 na kanale YouTube zespołu. Wkrótce pojawi się także na platformach streamingowych. Zespół oferuje możliwość zakupu piosenki jako cegiełki wspomagającej artystów pozbawionych możliwości występowania.

Zobacz również: Rasta z Decapitated zaśpiewał na koncercie z... Łydką Grubasa [WIDEO]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.