25.01.2018 16:38

Lynyrd Skynyrd ogłosił pożegnalną trasę koncertową

Słynni wykonawcy nurtu southern rocka postanowili pożegnać się ze swoimi fanami. Dowiedzcie się, gdzie zagrają. 

Lynyrd Skynyrd ogłosił pożegnalną trasę koncertową
foto: kadr z wideo

Lynyrd Skynyrd ogłosił swoją ostatnią trasę koncertową. Pierwsza część Street Survivors Farewell Tour obejmuje Amerykę Północną i wystartuje wiosną 2018 roku - już 4 maja 2018 roku kapela wystąpi w West Palm Beach w stanie Floryda. Sprzedaż biletów ruszy 2 lutego 2018.

Wokalista Johnny Van Zant tak wypowiedział się na temat pożegnalnej trasy:

"

Byliśmy szczęśliwi móc wykonywać te świetne piosenki i nieść w nich tę wiadomość do fanów. Był to dla mnie honor, że mogłem spróbować zastępować brata przez ostatnie 31 lat, dzięki czemu muzyka i jego duch nadal był żywy. "

Lynyrd Skynyrd będzie występować z takimi artystami jak m.in. Kid Rock, Bad Company, Marshall Tucker Band, 38 Special, Hank Williams Jr. czy Blackberry Smoke. Muzycy nie zdradzili co jest powodem takiej decyzji, ale na pewno fakt, że gitarzysta Gary Rossington miał atak serca w 2015 roku miał wpływ na to, że Lynyrd Skynyrd zamierza skończyć karierę. Gitarzysta jest jedynym współzałożycielem zespołu, który gra w obecnym składzie.

Katastrofa lotnicza Lynyrd Skynyrd

20 października 1977 w katastrofie samolotu Lynyrd Skynyrd zginęli wokalista Ronnie Van Zant i gitarzysta Steve Gaines. Zespół wyruszył samolotem Convair CV-240z Greenville w Karolinie Południowej do Baton Rouge w Luizjanie, gdzie miał zagrać na uniwersytecie stanowym. Okazało się jednak, że zatankowano za mało paliwa i samolot rozbił się przy próbie awaryjnego lądowania w pobliżu Gillsburg w stanie Missisipi.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Lynyrd Skynyrd