22.12.2014 16:28

Lynyrd Skynyrd wróci do korzeni…

… i wykona 2 pierwsze albumy w całości na żywo! Zespół zagra w rodzinnym mieście w lutym. Znajdzie się też coś dla nieamerykańskich fanów.

Lynyrd Skynyrd wróci do korzeni…
foto: materiały prasowe

12 lutego 2015 roku Lynyrd Skynyrd w Jacksonville zagra wszystkie utwory z debiutanckiej płyty „Pronounced 'Leh-nerd Skin-nerd'” (1973). Dzień później muzycy przedstawią piosenki z rok późniejszego albumu „Second Helping”. To właśnie z nich pochodzą ich najbardziej znane piosenki zespołu „Free Bird” oraz „Sweet Home Alabama”.

Na Florydę Wam za daleko, by obejrzeć ich na żywo? Oba koncerty z piosenkami z podwójnie platynowych krążków wydane zostaną na DVD! Wokalista Johnny Van Zant opowiada o przyszłorocznych planach.

"

Od dłuższego czasu chcieliśmy wrócić do przeszłości i odtworzyć te dwa nagrania na żywo. Zdecydowaliśmy, że zagramy je w naszym rodzinnym mieście, Jacksonville, w legendarnym Florida Theatre. Nie mogę się doczekać tego wstrząsu. "

Członkom zespołu zapewne towarzyszy również trema. Z obecnego składu w nagraniu pierwszych dwóch płyt brał udział tylko gitarzysta Gary Rossington. Multiinstrumentalista Rickey Medlocke grał co prawda w zespole w latach 1971-1972, ale opuścił go jeszcze przed debiutem, by powrócić dopiero w 1996 roku.

W razie czego Lynyrd Skynyrd atmosferę podkręci swoimi innymi hitami. Na występy w Jaksonville szykują również ich wybór.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Lynyrd Skynyrd