26.06.2017 14:39

Lzzy Hale wykonała utwory Soundgarden i Temple Of The Dog

Na specjalnym koncercie poświęconym Cornellowi wokalistka Halestorm zaśpiewała „Black Hole Sun” i „Hunger Strike”.

Lzzy Hale wykonała utwory Soundgarden i Temple Of The Dog
foto: kadr z wideo

Śmierć Chrisa Cornella była dla wszystkich szokiem. Wokalista popełnił samobójstwo 17 maja 2017 w Detroit po koncercie Soundgarden. Nic dziwnego, że wielu artystów postanowiło złożyć mu muzyczny hołd wykonując kawałki Soundgarden, Temple Of The Dog czy Audioslave.

Rodzina muzyka ponoć zastanawia się nad zorganizowaniem oficjalnego koncertu poświęconego Cornellowi, ale jak na razie nieznane są szczegóły. Tymczasem 23 czerwca 2017 odbył się występ Say Hello 2 Heaven w The Basement East w Nashville w stanie Teksas, który w pełni był poświęcony twórczości Chrisa Conrella.

Wśród wielu artystów, którzy wzięli udział w tej imprezie wzięli udział Lzzy Hale, Amos Heller, Bryan Wickmann, Christopher Williams, Meta Dead czy Brandon Bruce. Wokalistka Halestorm wykonała Hunger Strike i Black Hole Sun.

Posłuchajcie, jak wypadła w tym repertuarze:

W jednym z wywiadów Hale wspomniała, że to właśnie kapela Chrisa Cornella była jedną z największych inspiracji dla jej zespołu:

"

Szczerze mówiąc Soundgarden był dla mnie i kumpli z kapeli podstawą, ta grupa...  to była kapela, która powaliła mnie na kolana i odciągnęła od mojej obsesji latami 80. Soundgarden wciągnął mnie w lata 90. i pokazał magię tej muzyki. "

Wokalistka dodała również, że była zdruzgotana informacją o śmierci Cornella, bo uważa go za wyjątkowo utalentowanego człowieka.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Lzzy Hale Chris Cornell Temple Of The Dog Soundgarden