29.05.2017 14:35

M. Shadows: Chciałbym, żeby Avenged Sevenfold trafił do Rock and Roll Hall of Fame

Zaszczyt przeznaczony dla gigantów gitarowego grania. Każdy zespół chciałby go dostąpić, w tym też wokalista Avenged Sevenfold.

M. Shadows: Chciałbym, żeby Avenged Sevenfold trafił do Rock and Roll Hall of Fame
foto: LFI/Avalon/REPORTER/East News

Zespół z Kalifornii co prawda stał się już pełnoletni, gdyż istnieje od 18 lat począwszy od 1999 roku, ale czy to jednak nie jest zbyt wcześnie, aby myśleć o staniu się częścią Rock and Roll Hall of Fame? Z drugiej strony skoro trafiają tam m.in. muzycy związani z rapem, to może i względnie krótki staż jest wystarczający na zasilenie grona weteranów?

M. Shadows, dzięki sukcesowi, który odniosła jego grupa uświadomił sobie, że marzenia się spełniają. Nie ma limitów w snuciu wielkich planów na przyszłość:

"

Z zespołami w Rock and Roll Hall of Fame jest tak, że odniosły sukces i spotkały się też z przychylnością krytyki. Nie sądzę, aby Avenged Sevenfold podpadał pod gust osób, które decydują o tym jakie grupy wchodzą do Rock and Roll Hall of Fame. Jednak z ostatnim naszym albumem, „The Stage”, zauważamy pewną zmianę. "

Na czym polega wspomniana zmiana?

"

Duże media zaczęły nas szanować, z czym zarówno my, ani gatunek, nie spotkaliśmy się od bardzo dawna. Więc kto wie? Może kiedyś nam się uda? To byłoby świetne, bo fani uwielbiają takie rzeczy. "

Pełnej wypowiedzi M. Shadowsa możecie posłuchać w tym wideo (interesujący nas moment zaczyna się około 5 minuty):

Wokalista kapeli opowiedział także, jak przebiega proces twórczy w zespole.

"

Najważniejszą rzeczą jest dla nas ta iskra i ten ogień rozpoczynające proces. Nigdy nie piszemy w trasie. Zawsze chcemy mieć klarowną wizję, co chcemy osiągnąć – i wtedy ją szturmujemy. "

Liczymy na to, że zespół nie straci tej iskry, bo będzie ona potrzebna do tego, aby wejść do Rock and Roll Hall of Fame. Zasady mówią jasno, że aby dołączyć do zaszczytnego grona musi minąć co najmniej 25 lat od premiery debiutanckiej płyty danej kapeli. Pierwszy krążek Avenged Sevenfold, „Sounding the Seventh Trumpet” pojawił się w 2001 roku, więc zespół będzie jeszcze musiał nieco poczekać na swoją nominację.

Avenged Sevenfold powinien trafić do Rock and Roll Hall of Fame?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Avenged Sevenfold