12.02.2018 15:36

MGMT „ukradł” piosenkę zespołowi z Filipin? Zaskakujący teledysk do utworu „Me And Michael”

Zespół MGMT słynie z oryginalnych pomysłów, ale tym razem przyznał się do muzycznej kradzieży… Czy na pewno?

MGMT „ukradł” piosenkę zespołowi z Filipin? Zaskakujący teledysk do utworu „Me And Michael”
foto: kadr z wideo

9 lutego 2018 ukazał się czwarty album amerykańskiego duetu MGMT, „Little Dark Age”. Zespół jak zawsze zaprezentował bardzo udaną mieszankę indie rocka i psychodelii z synthpopem rodem z lat 80. Nie zawiódł także, jeśli chodzi o teledyski.

Oryginalne i od razu zapadające w pamięć klipy to specjalność MGMT. Płytę zapowiadały wcześniej filmowy teledysk do utworu tytułowego i niepokojący, psychodeliczny „When You Die”. Teraz obrazka doczekał się czwarty singiel z albumu „Little Dark Age”, czyli „Me And Michael”.

W nawiązującym do estetyki wczesnych lat 90. i stylu vaporwave teledysku Andrew VanWyngarden i Ben Goldwasser zagrali samych siebie, którzy odnoszą sukces dzięki piosence „Me And Michael”. Co ciekawe, przyznają się, że… ukradli ją filipińskiemu zespołowi Truefaith. W teledysku słychać także „oryginalną” wersję w języku tagalog.

W rzeczywistości do żadnej kradzieży nie doszło. MGMT zaprosili rzeczywiście istniejący zespół Truefaith do wykonania tagalskiej wersji utworu (jako „Ako at si Michael”).

Filipińczycy skomentowali sytuację na swoim Facebooku:

"

To wszystko część cudownego, absurdalnego pomysłu MGMT, by rozpocząć dyskusję nad tym, co jest faktem, a co jest fikcją. Wspaniałe! Przetłumaczyłem fragmenty „Me And Michael” na tagalog. (Tak, MGMT są oryginalnymi twórcami piosenki, hehe). "

Jak Wam się podoba pomysł MGMT?

Maciej Koprowicz
Tagi: MGMT Rock News