MTV EMA 2017: Coldplay najlepszym zespołem rockowym, nagrody dla U2 i 30STM

Maciej Koprowicz
13.11.2017 12:05
MTV EMA 2017: Coldplay najlepszym zespołem rockowym, nagrody dla U2 i 30STM Fot. David Fisher/REX/Shutterstock/EAST NEWS, Aleksandra Degórska/Antyradio.pl, Doug Peters/EMPICS Entertainment/EAST NEWS

W Londynie rozdano MTV Europe Music Awards. W kategorii „Rock” triumfował Coldplay, statuetki zdobyli też U2 i 30 Seconds To Mars.

Stacja MTV coraz mniej ma wspólnego z muzyką, ale jej imprezy wciąż są wielkimi wydarzeniami w muzycznym światku. Choć wręczane przez telewizję nagrody mają coraz mniejszy prestiż i trudno je porównywać z filmowymi Oscarami czy Złotymi Globami, wciąż są istotnym miernikiem popularności gwiazd.

W szczególności dotyczy to nagród, które przyznawane są w wyniku internetowego głosowania fanów, na przykład MTV Europe Music Awards. Gala wręczenia statuetek europejskiego oddziału stacji i jej oddziałów w poszczególnych krajach Starego Kontynentu odbyła się 12 listopada 2017 w SSE Wembley Arena w Londynie.

Impreza była świętem przede wszystkim dla fanów popu, ale MTV wciąż pamięta o muzyce rockowej. W kategorii Best Rock (Najlepszy artysta rockowy) triumfował Coldplay, który pokonał Foo Fighters, Royal Blood, The Killers i U2. Te dwa ostatnie zespoły uświetniły galę swoimi występami.

U2 otrzymał również nagrodę Global Icon, którą odebrał z rąk Jareda Leto. Irlandczykom, podobnie jak innemu nominowanemu zespołowi, Coldplayowi, nie udało się zgarnąć statuetki w kategorii Best Live (Najlepszy artysta koncertowy), która przypadła Edowi Sheeranowi.

Jared Leto także dostał swoje pięć minut na ceremonii – jego zespół 30 Seconds To Mars, który wystąpi na koncercie w Polsce 18 kwietnia 2018 roku w Atlas Arenie w Łodzi, wygrał w kategorii Best Alternative, w pokonanym polu zostawiając Imagine Dragons, Lanę Del Rey, Lorde i The xx. 

Wśród artystów wyróżnionych w kategorii Worldwide Act znalazł się między innymi japoński Babymetal. Jedynie nominacjami musieli zadowolić się Foo Fighters (najlepszy teledysk, za „Run”) i Kings Of Leon (Best World Stage, za najlepszy koncert). W niecodziennej roli wystąpił na gali zespół Prophets Of Rage – wręczył statuetkę najlepszego muzyka hiphopowego Eminemowi.

Swoje nagrody przyznały także regionalne oddziały MTV w poszczególnych krajach. Statuetkę Best Polish Act, czyli dla najlepszego polskiego wykonawcy zdobył Dawid Kwiatkowski, który pokonał Kamila Bednarka, Margaret, Monikę Lewczuk i Natalię Nykiel.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.