23.10.2018 18:36

Mac Sabbath pokazał klip do mięsnej wersji "Sweet Leaf" Black Sabbath

Parodyści z kalifornijskiego zespołu Mac Sabbath zaprezentowali klip do utworu "Sweet Beef", niewegetariańskiej przeróbki przeboju Black Sabbath.

Mac Sabbath pokazał klip do mięsnej wersji "Sweet Leaf" Black Sabbath
foto: materiały prasowe

Mac Sabbath powstał w 2014 roku i szturmem wręcz wkradł się do serc miłośników Black Sabbath i fast foodów. Panowie prezentują "Drive Thru Metal" (to ich słowa), czyli przeróbki Ozzy'ego i spółki, w których słowa są zawierają mnóstwo odniesień do różnych potraw znanych z sieciowych restauracji.

Zespół wydał do tej pory jeden pełnoprawny album, zatytułowany "Pair-A-Buns". Krążek pojawił się w sprzedaży w 2017 roku i to właśnie z niego pochodzi utwór "Sweet Beef", do którego Mac Sabbath postanowiło pokazać klip. Bon appetit!:

Mac Sabbath, czyli parodia Black Sabbath

Trzeba przyznać, że panowie Ronald Osbourne, SlayerMacCheeze, Grimalice i Catburglar nie martwili się budżetem i postawili na dobrą zabawę. W klipie widzimy tańczące warzywa, inne wymiary i nawet teatrzyk kukiełkowy. Nie zabrakło również nawiązania do odgryzienia głowy nietoperzowi, czego dopuścił się kiedyś Ozzy. Podziwiamy pomysły.

Panowie są oczywiście przebrani zgodnie z tradycją zespołu i starają się naśladować znane postaci ze świata fast foodów - np. wokalista stara się osiągnąć wygląd Ronalda McDonalda. Mało tego, według legend, Ronald Osbourne pochodzi z zaklętego lasu z lat 70., w którym na drzewach rosną burgery. Muzyk zniszczył kontinuum czasu i przestrzeni, żeby przenieść się do naszych czasów i ostrzegać nas o zagrożeniach, które niesie ingerencja rządów w jedzenie. Cóż, dziękujemy panie Ronaldzie.

Mac Sabbath znajduje się obecnie na trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wiemy, kiedy zespół postanowi odwiedzić nasz piękny kraj. Mamy nadzieję, że stanie się to niebawem, bo inaczej kto inny nas ostrzeże przed fast foodami?

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Black Sabbath