27.04.2017 10:40

Macaulay Culkin jako Kurt Cobain ukrzyżowany przez Ronalda McDonalda

...a obok George Washington zabawia się w wirtualnej rzeczywistości, zaś Bill Clinton gra na saksofonie.

Macaulay Culkin jako Kurt Cobain ukrzyżowany przez Ronalda McDonalda
foto: kadr z wideo

O co chodzi w całym tym szaleństwie? To tylko Father John Misty i jego nowy teledysk zrealizowany do utworu „Total Entertainment Forever”. Kawałek jest już czwartym singlem wykrojonym z jego trzeciej solowej płyty, „Pure Comedy”, wydanej w styczniu 2017 roku. Wiele wskazuje na to, że ma szanse stać się najpopularniejszym.

Trzeba przyznać, że klip przypomina najbardziej odjechane muzyczne produkcje wideo z lat dziewięćdziesiątych. Gdyby tylko MTV nadal istniało w dawnej, muzycznej formule, stacja z pewnością pokochałaby ten materiał. No bo czego tu nie ma... Father John Misty zadbał o iście narkotykowy klimat (mimo że sam Macaulay Culkin dementował plotki o swoim uzależnieniu od heroiny).

Aktor znany ze świątecznego klasyka „Kevin sam w domu” gra bowiem w całym tym przedstawieniu główną rolę. Skojarzenia z heroiną są jak najbardziej na miejscu, ponieważ wcielił się... w samego Kurta Cobaina. Ten z kolei zostaje ukrzyżowany przez grupę Ronaldów McDonaldów, a podobny los spotyka... Jona Arbuckle'a, właściciela Garfielda.

Żeby nie upraszczać sytuacji, obok Bill Clinton wywija solo na saksofonie, a całość rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości, którą ojciec założyciel George Washington steruje za pomocą oldskulowego pada firmy Nintendo. Jest też scena, którą docenią wszyscy miłośnicy filmu „Obcy: Ósmy pasażer Nostromo”. I pomyśleć, że to wszystko zmieściło się w niecałych trzech minutach...

Teledysk zobaczycie na własne oczy poniżej:

Za reżyserię całego przedsięwzięcia odpowiada grupa artystyczna Four Gods and a Baby, w której skład - oprócz Culkina - wchodzą Adam Green, Thomas Bayne oraz Toby Goodshank. W klipie pojawiła się też gościnnie argentyńska wokalistka Tei Shi.

Która ukrzyżowana postać najbardziej Was urzekła?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Kurt Cobain