02.06.2016 11:45

Machine Head nagrał utwór o Philu Anselmo?

Robb Flynn i spółka zaprezentowali światu nowy singiel „Is There Anybody Out There?”. Jego tekst zdaje się być zainspirowany wydarzeniami z Dimebash 2016...

Machine Head nagrał utwór o Philu Anselmo?
foto: materiały prasowe

Choć ostatni album Machine Head, niezwykle ciepło przyjęty „Bloodstone & Diamonds”, ukazał się w listopadzie 2014 roku, już 3 czerwca 2016 roku oficjalnie ukaże się nowy singiel „Is There Anybody Out There?”. Kompozycja miała już swoją premierę w amerykańskiej stacji SiriusXM, dzięki czemu możemy posłuchać nowych dźwięków kalifornijskiego zespołu.

Kawałek zdążył już wzbudzić spore zamieszanie pośród fanów wcześniejszej twórczości Machine Head, którzy zarzucają mu zbyt zmiękczone brzmienie i nieprzystającą do Robba Flynna radiową łagodność. Na razie nie wiemy, czy to jednorazowy eksperyment, czy też grupa obierze taki kierunek na nowym albumie. Być może po sukcesie „Bloodstone & Diamonds” (najlepszy debiut na liście Billboardu w historii zespołu) kapela ma ochotę na odważniejszą wycieczkę do mainstreamu.

Opinię możecie sobie wyrobić sami dzięki nagraniu poniżej:

Ciekawsza sytuacja ma miejsce w warstwie tekstowej utworu, gdzie wyraźnie można się doszukiwać... odwołania do sytuacji z imprezy Dimebash 2016. Przypomnijmy, że Phil Anselmo wywołał wówczas wielkie poruszenie, krzycząc ze sceny „white power” i wyciągając rękę w nazistowskim pozdrowieniu. Muzyk wielokrotnie przepraszał za swoje zachowanie, ale niewiele to pomogło. Do najgłośniejszych krytyków wokalisty należał właśnie Robb Flynn, który opowiadał o spotkaniu zza kulis.

"

W przeciągu 30 sekund naszej rozmowy ten pijany kretyn dał mi do zrozumienia, że nienawidził „murzyńskiego” okresu Machine Head odnosząc się do trzeciego albumu „The Burning Red”. Nienawidził każdej sekundy z tego nagrania. "

Wokalista najwyraźniej wciąż ma w pamięci tę sytuację i wszystko wskazuje na to, że odniósł się do niej w tekście nowego utworu. Druga zwrotka „Is There Anybody Out There?” brzmi bowiem następująco:

"

Teraz stoję jako ojciec przed ludźmi bez honoru
I wstyd mi za rasistów, których nazywałem braćmi
Ponieważ żadna flaga nie może oznaczać męstwa
Jeśli okupiono ją krwią niewolników "

Ciekawe czy i tym razem głos w sprawie zajmie ex-partnerka Dimebaga Darrella, Rita Haney... Sam Robb Flynn przedstawiał swoją ostatnią kompozycję w następujący sposób.

"

To utwór o miłości, samotności, rasizmie i kompletnym nie rozumieniu tego, co się dzieje w Ameryce i w ogóle na świecie. Skupiłem się w nim na bieżących wydarzeniach, ale ma zastosowanie również w szerszym kontekście. "

Jak oceniacie nową kompozycję Machine Head?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Machine Head Philip Anselmo