Maciej Wacław nie żyje. Wokalista i gitarzysta grupy Schizma miał 51 lat

26.05.2022 11:12
Maciej Wacław nie żyje. Wokalista i gitarzysta grupy Schizma miał 51 lat Fot. Shutterstock

Nie żyje Maciej Wacław. Charyzmatycznego wokalistę i muzyka opłakują fani z całej Polski.

Maciej "Schizmax" Wacław był wokalistą i gitarzystą od lat związanym z polską sceną niezależną.  Grał w punkowych formacjach takich jak Schizma, The Cuffs czy 666 Aniołów. Miał 51 lat.

Maciej Wacław nie żyje

O śmierci muzyka poinformowali jego koledzy z grupy Schizma. Podkreślili, że przez kilkanaście lat artysta był trzonem zespołu i twórcą wielu utworów kapeli.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że nie żyje nasz schizbrat Maciej Schizmax Wacław. Przez kilkanaście lat był trzonem Schizmy, gitarzystą, twórcą kilkudziesięciu niezapomnianych utworów i lwiej części historii naszego zespołu. Przekazujemy wyrazy współczucia rodzinie i bliskim. Macias - będziesz w naszych sercach i pamięci na zawsze!

- czytamy w poście.

Śmierć artysty potwierdzili także muzycy Unbeaten.

Dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci naszego przyjaciela Macieja SchizMaćka od lat związanego silnie z bydgoską sceną hardcore (zespołami Schizma, 666 Aniołów, Old Fashioned, The Cuffs). Maciej był wspaniałym człowiekiem, inspiracją i niezwykle ciepłą osobą. To był zaszczyt dla nas móc dzielić wspólnie te chwile, które były nam dane.
Nigdy o Tobie nie zapomnimy.
Rest In Power

- napisali.

SchizMaciek był wokalistą i gitarzystą punkowych i hardcore'owych zespołów z Bydgoszczy. Od lat tworzył w tym mieście scenę niezależną.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.