06.03.2017 14:07

Majątek Lemmy'ego Kilmistera jest mniejszy niż Wam się wydaje

Okazało się, że muzyk nie był wcale bajecznie bogaty, jak większość sądziła. Sprawdźcie na ile wyceniono jego majątek.

Majątek Lemmy'ego Kilmistera jest mniejszy niż Wam się wydaje
foto: Reporter / East News

Lemmy Kilmister jest bez dwóch zdań legendą muzyki i chyba nie ma ani jednego melomana, który nie znałby to nazwisko. Wydawać się by mogło, że wraz z popularnością liczba pieniędzy na koncie również wzrasta. W końcu tyle sprzedanych płyt, niekończące się trasy koncertowe, gadżety sygnowane logo kapeli - Lemmy powinien być naprawdę bogaty.

Wielu muzyków narzeka na to, że tak naprawdę na muzyce nie da się zarobić, gdy nielegalnie nagrania pojawiają się w internecie, fani przestają kupować płyty i jedyny sposób na zarobek to ciągłe koncertowanie.

W momencie, gdy Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015 szacowano, że jego majątek wynosi 6,75 milionów funtów, ale jest zdecydowanie mniejszy. Po tym, jak rewidenci księgowi sprawdzili majątek muzyka okazało się, że wynosi on 528,806 funtów i oczywiście wszyscy zastanawiają się jak to w ogóle jest możliwe.

Beneficjantem majątku Lemmy'ego wydaje się być jego syn Paul Inder, choć pojawiają się plotki, że Kilmister adoptował drugie dziecko.

Lider Motorhead prowadził dosyć proste życie wynajmując apartament przez 20 lat w Hollywood, który znajdował się niedaleko jego ulubionego miejsca, czyli klubu the Rainbow. W tym kontekście warto wspomnieć dokument zatytułowany „Lemmy”, w którym basista zażartował, że więcej pieniędzy przyniosło mu stworzenie singla „Mama, I'm Coming Home” dla Ozzy'ego Osbourne'a niż cała dyskografia Motorhead.

Jednak prawdziwa sława to nie pieniądze tylko miłość fanów, którzy cały czas pamiętają o swoim idolu. Co rusz kolejni miłośnicy Motorhead składają hołd liderowi np. poprzez umieszczenie jego podobizny na znaczkach pocztowych czy stworzenie ołtarza z witrażem muzyka. Natomiast w Rainbow Bar & Grill pojawił się naturalnych rozmiarów pomnik oraz mural.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Motorhead Lemmy Kilmister