01.08.2018 12:31

Majątek Vinniego Paula podzielony. Kto odziedziczy spadek po zmarłym perkusiście?

Sprawdźcie, jak został podzielony majątek między najbliższymi Vinniego Paula.

Vinnie Paul (ex-Pantera)
foto: action press/Reporter/East News

Ta informacja poruszyła cały rockowy i metalowy świat. Perkusista Vinnie Paul zmarł niespodziewanie 22 czerwca 2018 roku w wieku 54 lat. Dopiero ponad miesiąc po tym wydarzeniu magazyn TMZ ujawnił, do kogo trafi spadek po muzyku.

Kto odziedziczy spadek po Vinniem Paulu?

Przyjaciel perkusisty Charles Jones otrzyma 38% spadku, natomiast długoletnia dziewczyna Paula Chelsey Yeager dostanie 37%. Reszta dobytku trafi do tour menedżera (10%), technicznego od perkusji (5%), producenta (5%) oraz przyjaciela (5%). Co więcej Vinnie nie zapomniał o dziewczynie swojego brata, Ricie Haney, która zajmuje się spuścizną po Dimebagu Darrellu.

foto: action press/Reporter/East News

Niespodziewana śmierć Vinniego Paula

Oficjalnie nie podano na razie przyczyny jego śmierci, ale mówi się o zawale serca. Pogrzeb Vinniego Paula odbył się 30 czerwca 2018 na Moore Memorial Gardens Cemetery w Arlington w stanie Teksas. Perkusista został pochowany obok swojej matki oraz brata Dimebaga Darella. Ciało Paula spoczęło w trumnie z logo i zdjęciami muzyków Kiss, podobnie jak jego brata, bowiem byli oni ogromnymi fanami grupy Kiss.

Jeszcze w 2016 roku w wywiadzie dla Metal Hammera opowiadając o albumach, które zmieniły jego życie, Vinnie Paul wyznał, że chciałby, aby na jego pogrzebie zagrano „Appetite for Destruction” grupy Guns N' Roses.

1 lipca 2018 odbył się w Dallas w stanie Teksas specjalny memoriał poświęcony perkusiście, w którym wzięli udział przyjaciele oraz fani Vinniego Paula.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Vinnie Paul