24.09.2020 10:35

Majka Jeżowska z nowym wizerunkiem. Chce ostrego rocka i pogo pod sceną

Występ na Pol'and'Rock Festival 2019 był dla Majki Jeżowskiej przełomowym momentem w karierze. Wokalistka idzie za ciosem i zmienia wizerunek.

Majka Jeżowska
foto: Jakub Kaminski/East News

"A ja wolę moją mamę", "Wszystkie dzieci nasze są" czy "Marzenia się spełniają" to hity, które dzieciaki wychowywane w latach 90. znają na pamięć. Majka Jeżowska jako jedna z nielicznych polskich wokalistek kierowała swój repertuar do najmłodszych, jednak po latach przyszedł czas na zmiany.

Majka Jeżowska zmienia wizerunek na rockowy

Wokalistka udzieliła ostatnio wywiadu dla magazynu #HOT. Artystka opowiedziała w krótkiej rozmowie o swoich najbliższych planach oraz o przełomie, jaki po długich latach kariery stanowił dla niej występ w Kostrzynie nad Odrą na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. W 2019 roku, Majka wyszła na scenę Pol'and'Rocka i wykonała wraz z zespołem nieśmiertelne hity w nowych, rockowych aranżacjach.

Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Przeczytaj także Tęsknicie za Pol'and'Rock Festival? Pamiętny koncert Majki Jeżowskiej ukazał się na DVD i CD

Nagrania z koncertu pod Małą Sceną szybko stały się hitami internetu. Festiwalowicze machali głowami, skakali i tańczyli pogo, jak na rasowym rockowym wydarzeniu. Występ skłonił wokalistkę do refleksji nad swoją muzyczną drogą. Jeżowska wyznała, że zaczynała od bluesa i wydaje jej się, że to najwyższa pora i szansa do odcięcia się od dziecięcej twórczości.

Do tego kroku przyczyniła się również pandemia i brak możliwości grania dla najmłodszych. Zamiast tego Jeżowska już 2 października pojawi się na Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja, który dla fanów rocka i metalu jest kultowym miejscem na polskiej mapie koncertowej. Artystka zapowiada, że postara się odtworzyć klimat z Kostrzyna i liczy na rockowe szaleństwo pod sceną.

Fani Majki mogą się także spodziewać wkrótce całkiem nowego repertuaru. Artystka podkreśliła, że chce grać rocka i widzieć pogo pod sceną podczas jej występów. Zadeklarowała, że pracuje nad piosenkami w całkiem nowym, ostrzejszym stylu.

Jak brzmi „A ja wolę moją mamę” na metalowo?
Jak brzmi „A ja wolę moją mamę” na metalowo?
Przeczytaj także Jak brzmi „A ja wolę moją mamę” na metalowo?
Tagi: Rock News