25.11.2014 11:07

Maleo i Marcelina: Historia nie jest czymś nieciekawym [VIDEO]

Udowodnili to w „Makakofonii” 20 listopada 2014 roku, gdzie zagrali „Historie zagubione” z płyty „Panny Wyklęte / Wygnane”. I nie tylko!

Maleo i Marcelina: Historia nie jest czymś nieciekawym [VIDEO]
foto: antyradio.pl

Najnowszy album, w którego powstaniu brał udział Darek Malejonek i jego zespół Maleo Reggae Rockers, to trzeci krążek z cyklu. Wpierw były „Morowe panny”, później „Panny wyklęte”. Najnowsza część poświęcona jest tęsknocie kobiet, które po II wojnie światowej nie mogły wrócić do Polski.

"

To jest unikalny, niesamowity projekt – dla mnie też. Zaprosiłem niesamowite wokalistki, które zrobiły coś niewiarygodnego – dały życie historii. "

Wśród nich znalazła się Marcelina, która napisała teksty do 3 piosenek, a 2 sama wykonała. Posłuchajcie jednej z nich – „Historii zagubionych”.

Oprócz Marceliny na płycie zaśpiewały też m.in. Kasia Kowalska, Marika, Ania Rusowicz, Katarzyna Groniec, Kasia Malejonek i Ifi Ude. Maleo chwali wszystkie artystki.

"

Pokazały, że historia nie jest czymś suchym, książkowym, nieciekawym. Dały swoje historie. Na podstawie wspomnień, biografii, wydarzeń napisały swoje teksty, okrasiły to swoim talentem i zrobiły wzruszające rzeczy. "

Piosenki świetnie sprawdzają się koncertowo. Jedna z okazji, by to sprawdzić nadarzy się 15 stycznia 2015 roku. Panny Wyklęte pojawią się wtedy w Stodole w Warszawie.

Maleo Reggae Rockers też nagrywa

Darek Malejonek przy okazji zdradził również, co z nową płytą jego zespołu.

"

Zabieramy się. Mamy tak naprawdę nagrany materiał, teraz tylko wokale. Nie ma już pytań, czy nowe MRR też będzie. "

Dał się również namówić na wykonanie jeszcze jednego utworu. Zobaczcie, jak w Antyradiu grał na żywo „Nie za późno” z ostatniego albumu „Revolution” z 2013 roku.

Urszula Drabińska
Tagi: Anty TV Maleo Reggae Rockers