13.11.2015 13:18

Małpie figle Coldplay

Coldplay opublikował zajawkę teledysku do utworu „Adventure Of A Lifetime”. Muzycy wcielają się w nim w... małpy! 

Małpie figle Coldplay
foto: kadr z wideo

Chris Martin wraz z kolegami zaprezentowali krótką zapowiedź teledysku do utworu „Adventure Of A Lifetime”  – widzimy w niej muzyków, którzy za pomocą technologii motion capture wcielili się w komputerowo stworzone małpy. W ich przypadku „przygodą życia” jest powrót na łono natury:

Teledysk do utworu Adventure Of A Lifetime” zobaczymy w całości 27 listopada 2015 roku. Będzie on promował siódmy album Coldplay - „A Head Full Of Dreams”, którego premiera została zaplanowana na 4 grudnia 2015 roku.  

Co czeka nas na nadchodzącej płycie zespołu? Tak o kolejnym wydawnictwie wypowiedział się lider grupy, Chris Martin: 

"

Poprzedni album to było połączenie srebra i błękitu, a ten jest kolorowy. O to właśnie nam chodziło. Chcieliśmy mieć poczucie wolności i pójść w tę stronę, która wydawała nam się ekscytująca. „Ghost Stories” był o radzeniu sobie ze złamanym sercem. Ten jest o snach.  "

Utworu „Adventure Of A Lifetime” mieliśmy okazję wysłuchać już wcześniej - został zaprezentowany przez Coldplay na kanale kapeli w serwisie YouTube 5 listopada 2015 roku:

Gdy zespół Coldplay pokazał, jak wygląda okładka jego kolejnego albumu, spotkało się to z reakcją grupy Bring Me The Horizon. Oliver Sykes stwierdził, że kapela Chrisa Martina ściągnęła od nich pomysł wykorzystania wzoru przecinających się okręgów - brytyjscy metalcore'owcy umieścili go na płycie „Sempiternal” z 2013 roku. 

O plagiacie oczywiście nie ma mowy, ponieważ użyty przez oba zespoły symbol kwiatu życia ma kilka tysięcy lat. Zdaniem Sykesa grupa Coldplay mogła jednak wykazać się większym wysiłkiem w kwestii poszukiwania inspiracji na nową okładkę:

"

Na początku mogli oczywiście tego nie wiedzieć, ale po wpisaniu w Google frazy „flower of life” pierwszym wynikiem jest „Bring Me The Horizon - Sempiternal”. Tak jest, jeśli użyje się wyszukiwarki. Nieważne, czy to było celowe, czy nie - na jedno wychodzi.  "

„A Head Full Of Dreams” ma być albumem zamykającym pewien etap w karierze zespołu. Chris Martin stwierdził, że grupa postrzega nadchodzącą płytę podobnie jak ostatnią książkę o Harrym Potterze. Zaznaczył przy tym, że nie oznacza to definitywnego końca zespołu, ale chce myśleć o krążku jak o ostatnim w karierze - w przeciwnym wypadku nie włożyłby w niego całego serca.

Jak Wam się podoba pomysł Coldplay na nowy teledysk?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Coldplay