23.08.2018 12:05

Maluch gra na perkusji i udaje Dave’a Grohla. Dzieciak zachwycił Foo Fighters

Charlie ma dopiero 17 miesięcy, ale już go ciągnie do bębnów! Rośnie godny następca Dave’a Grohla, co odnotował sam perkusista słynnej Nirvany.

Maluch gra na perkusji i udaje Dave’a Grohla. Dzieciak zachwycił Foo Fighters
foto: kadr z wideo

Dave Grohl ostatnio przeszedł samego siebie – nagrał utwór „Play”, w którym samodzielnie zagrał na wszystkich instrumentach. Sięgnął po perkusję, gitarę, bas i klawisze. Całość kompozycji trwa… 23 minuty.

Przesłanie utworu jest następujące – sala prób i studio nagraniowe są jak najlepsze place zabaw, więc warto zachęcać dzieciaki do zajmowania się muzyką. Dave tłumaczył:

"

Gdy patrzyłem na moje dzieci, które zaczynały uczyć się śpiewać czy grać na perkusji, przypomniałem sobie o tym, jak byłem w ich wieku i uczyłem się grać, słuchając płyt. Gdy zabieram dzieci na zajęcia, widzę pomieszczenia wypełnione dziećmi, które starają się to wszystko opanować. Nawet teraz, jako 49-letni mężczyzna, nadal staram się rozpracować kompozycje. Nie jest tak, że jesteś w tym mistrzem. Zawsze masz nowe wyzwania, zawsze starasz się rozwijać swoje umiejętności. "

17-miesięczny perkusista zachwycił Foo Fighters

Przesłanie byłego bębniarza Nirvany, a obecnie wokalisty i gitarzysty Foo Fighters nie okazało się wcale głosem wołającym na puszczy. Najwyraźniej trafiło do… 17-miesięcznego brzdąca, który do wtóru muzyki Grohla odkrywa w sobie zamiłowanie do perkusji.

Mały Charlie wali całymi dniami w zabawkowy zestaw perkusyjny, naśladując… właśnie Dave’a Grohla, grającego „Play”. Uroczy filmik, przedstawiający perkusyjny „pojedynek” malucha i gwiazdy rocka opublikował na Twitterze dumny tata.

"

Ma 17 miesięcy. Nasz mały facet Charlie woli się bujać do tej niesamowitej piosenki, niż oglądać „Dobranocny ogród” albo „Psi patrol”. "

Wideo dotarło również do obozu Foo Fighters. Muzycy byli pod wrażeniem!

"

Niezła robota, Charlie! Załatw je! "

Foo Fighters grają z dzieciakami

To nie pierwszy raz, kiedy zespół Dave’a Grohla docenia muzyczne talenty najmłodszych. Na jednym z koncertów za perkusją Foo Fighters na chwilę zasiadł 8-letni Wenezuelczyk. Na dość długą chwilę – tak się zapamiętał w grze, że nie chciał zejść ze sceny. Innym razem rolę perkusistki przyjęła… córka Grohla, Harper!

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Dave Grohl Foo Fighters