04.12.2015 10:01

Manowar z koncertowym klipem z Monsters of Rock

Polscy fani, którzy nie mogą się doczekać koncertu amerykańskiej grupy w Warszawie, mogą czuć się zadowoleni. Zespół opublikował wideo do utworu „The Dawn of Battle”.

Manowar z koncertowym klipem z Monsters of Rock
foto: kadr z wideo

Nowy teledysk został zmontowany z nagrań stworzonych podczas festiwalu Monsters of Rock, który odbył się w Sao Paulo w Brazylii w kwietniu 2015 roku. Singiel początkowo znalazł się na EP-ce „The Dawn of Battle” z 2002 roku, na którą oprócz tytułowej kompozycji trafiły również numery „I Believe” i „Call To Arms”.

Zobaczcie, jak prezentuje się nowe wideo grupy.

Utwór „The Dawn of Battle” został również wykorzystany jako główny motyw w grze „Brütal Legend” z 2009 roku. 

Na konferencji prasowej dotyczącej trasy koncertowej „Gods And Kings World Tour 2016” Joey de Maio zdradził, że wkrótce zostaną opublikowane klipy do kolejnych kawałków - „The Heart Of Steel MMXIV” i „Warriors Of The World United”. Basista wyjaśnił też, dlaczego zespół zdecydował się na udostępnienie nowych teledysków.

"

Nagrania są podziękowaniem dla naszych fanów - najlepszych na świecie! Ci, którzy nie byli jeszcze na koncercie Manowar będą mogli zobaczyć, jak wygląda niespotykana miłość, którą czujemy na scenie i elektryczność buzująca pomiędzy zespołem, a najlepszymi fanami świata. "

Manowar w Polsce

Grupa z Auburn zagra w Warszawie, na Torwarze 16 stycznia 2016 roku. Członkowie grupy zgodzili się również zagrać jeden z utworów wybranych przez polskich fanów. W sondzie najwięcej głosów otrzymał numer „Battle Hymn”. Będzie to już drugi koncert Manowar w Polsce. Pierwszy odbył się 17 maja 2014 roku w katowickim Spodku, a muzycy m.in. bardzo chcieli spróbować polskiego piwa. 

Bilety można nabywać poprzez platformę eBilet.pl, na www.prestigemjm.com, Eventim.pl i ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju. Na stronie www.prestigemjm.com dostępne są również specjalnie przygotowane pod względem graficznym wejściówki typu Fan Ticket.

Wybieracie się na koncert Manowar?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Manowar