04.06.2018 13:32

Mantas, były gitarzysta Venom miał atak serca

Jeff „Mantas” Dunn, który nagrał najbardziej klasyczne płyty pionierów black metalu, doznał zatrzymania akcji serca. Konieczna była operacja.

Mantas, były gitarzysta Venom miał atak serca
foto: kadr z wideo

Dunn przeszedł atak serca 30 kwietnia 2018 w Lizbonie. Muzyk wybrał się samochodem na zakupy w aptece. W pewnym momencie w aucie poczuł ogromny ból. Niedługo później doszło do nagłego zatrzymania krążenia artysty.

Na szczęście odpowiednio szybko przeprowadzono resuscytację Dunna. W szpitalu w Lizbonie były muzyk Venom przeszedł operację założenia podwójnego bypassa.

"

Gitarzysta opisał swoje doświadczenie na fanpage’u swojego obecnego zespołu Venom Inc.:

Wtedy ból był nie do zniesienia. Obsługa apteki pomogła mi wyjść z samochodu. Wezwano karetkę. Wzięli mnie do ambulansu, gdzie byłem monitorowany i badany. Ból w żaden sposób nie ustępował, więc ratownicy wezwali lekarza.

Kiedy lekarz i pielęgniarka przyjechali, natychmiast podłączyli mnie do EKG i stwierdzili, że wygląda na to, że zablokowane są dwie zastawki serca.

Powiedziano mi, że ratownicy i lekarze przez 5 minut walczyli, by mnie przywrócić do życia. Dosłownie umarłem w karetce.

W ostatnich tygodniach zaszły rzeczy, z którymi trudno mi się pogodzić, ale jest coraz lepiej. Przede mną długa droga, ale jestem pozytywnie nastawiony. "

Mantas (Venom Inc.)

Jeff Dunn, znany fanom metalu pod pseudonimem Mantas, wraz z basistą Cronosem i perkusistą Abaddonem założył w 1979 roku zespół Venom. Mantas występował w składzie Venom w latach 1978-1985, 1989-1992 i 1995-2002. Nagrał z zespołem jego najsłynniejsze albumy, na czele z „Black Metal” z 1982, który dał nazwę nowemu nurtowi w metalu. W 2015 wraz z Abaddonem i basistą i wokalistą o pseudonimie The Demolition Man Mantas założył zespół Venom Inc.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News