21.02.2019 12:35

Marc Martel znowu zachwyca coverem Queen! Posłuchaj utworu "Killer Queen"

Ten muzyk brzmi jak Freddie i czuje się w repertuarze Queen jak ryba w wodzie. Jak wypadł w coverze "Killer Queen"?

Marc Martel w coverze Queen
foto: kadr z wideo

Dobrych coverów nigdy dosyć! Obecnie w muzycznym świecie dużo mówi się o Queen, nic zatem dziwnego, że co rusz otrzymujemy kolejne ciekawostki związane z zespołem. Marc Martel, wokalista oficjalnego tribute bandu Queen Extravaganza, również postanowił kuć żelazo póki gorące i nagrywać kolejne covery Queen, a robi to naprawdę wybornie.

Marc Martel w coverze "Killer Queen"

Cover "Bohemian Rhapsody" ma już ponad 10 milionów wyświetleń. Muzyk zrobił również furorę wykonując piękny cover ballady "Love of My Life". Na tym jednak nie koniec! Marc Martel postanowił tym razem nagrać utwór "Killer Queen" z płyty "Sheer Heart Attack". Był to pierwszy singiel Queen, który odniósł spory komercyjny sukces i dotarł na 2. pozycję na brytyjskiej liście przebojów.

Queen
Queen
Przeczytaj także TOP 10 największych przebojów Queen

Martel brzmi bardzo podobnie jak Freddie i niektórzy żartują, że jest nieślubnym synem wokalisty Queen. Posłuchajcie, jak muzyk wypadł w przeboju "Killer Queen".

Queen na ceremonii wręczenia Oscarów

Film "Bohemian Rhapsody" o karierze Queen spotkał się ze sporym zainteresowaniem widzów i został doceniony na wielu festiwalach - m.in. otrzymał dwie statuetki Złotych Globów w kategoriach Najlepszy film dramatyczny oraz Najlepszy aktor dramatyczny. Co więcej "Bohemian Rhapsody" zdobył aż 5. nominacji do Oscara i podczas uroczystej gali na scenie zobaczymy Queen wraz z Adamem Lambertem, który również pojawił się w filmie.

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 24 lutego 2019.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen