28.09.2018 14:44

Marduk otrzymał zakaz wjazdu do Gwatemali, bo może obrazić katolików

Grupa Marduk nie wystąpi w Gwatemali, bo według polityków koncert zespołu może nie spodobać się wierzącym obywatelom.

Marduk ma zakaz wjazdu do Gwatemali
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Marduk nadal wywołuje sporo kontrowersji i już niejednokrotnie spotkał się z zakazem koncertowania. 26 września 2018 roku wprowadzono zakaz wjazdu szwedzkiego zespołu do Gwatemali. Kongres przegłosował, żeby grupa nie pojawiała się w kraju - za zakazem było 87, przeciwnych było 13 osób. Politycy zdecydowali, że ze względu na swój satanistyczny charakter Marduk nie powinien wystąpić w Gwatemali, bo mogliby urazić katolików.

Marduk ma zakaz wjazdu do Gwatemali

Marduk miał zaplanowany koncert w Gwatemali 11 października 2018, ale nie dojdzie on do skutku. Do dosyć podobnej sytuacji doszło również w Polsce - na początku 2018 zespół wywołał sporo kontrowersji w związku z plakatem promującym polskie koncerty, na których znalazło się logo zespołu z szóstkami i krzyżem. 

Radni PiS-u postanowili zaapelować do szefostwa klubu w Rzeszowie o odwołanie imprezy. W konsekwencji doszło do bardzo dziwnej sytuacji - koncert grupy Marduk w Rzeszowie został odwołany, bo ukradziono wodomierz oraz kawałek rury w klubie i w dniu koncertu Sanepid tymczasowo zamknął klub. 

Vader i Marduk ogłosili wspólną polską trasę, która wystartowała 31 sierpnia 2018 roku i również wtedy nie obyło się bez problemów. Wrocławski koncert zaplanowany na 7 września 2018 został przeniesiony z klubu Zaklęte Rewiry do A2. Jak podał organizator straż pożarna zamknęła klub Zaklęte Rewiry z powodu niedostosowania budynku na potrzeby imprez.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Marduk