14.05.2018 16:09

Marduk zapowiada nowy album utworami „Werwolf” i „Equestrian Bloodlust”

Słynny szwedzki zespół blackmetalowy miał wystąpić 2 maja 2018 w Rzeszowie, ale koncert w niejasnych okolicznościach odwołano.

Marduk zapowiada nowy album utworami „Werwolf” i „Equestrian Bloodlust”
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Marduk to obok Dissection, Watain i Setherial jeden z najważniejszych zespołów szwedzkiego black metalu. 22 czerwca 2018 ukaże się 14. już album zespołu z Norrköping.

Płyta otrzymała tytuł „Viktoria”. Jak zwykle w przypadku Marduka możemy spodziewać się utworów inspirowanych historią i II wojną światową, o czym świadczą już same tytuły utworów. Jeden z nich, „Werwolf” nawiązuje do cieszących się złą sławą niemieckich formacji partyzanckich. Posłuchajcie utworu, zapowiadającego wydawnictwo:

Marduk ujawnił też kolejny utwór pochodzący z „Viktorii”. Kawałek pod tytułem „Equestrian Bloodlust” można odsłuchać na Spotify.

marduk viktoria

„Viktoria” ukaże się nakładem Century Media Records. Dostępna będzie w kilku formatach –na standardowym CD w pudełku jewel case, w  limitowanym boksie CD z gadżetami (CD, materiałowa łatka, metalowa przypinka, trzy naklejki), na płycie analogowej 180 g z wkładką i wersji cyfrowej.

Marduk „Viktoria” – tracklista

  1. „Werwolf”
  2. „June 44”
  3. „Equestrian Bloodlust”
  4. „Tiger I”
  5. „Narva”
  6. „The Last Fallen”
  7. „Viktoria”
  8. „The Devil's Song”
  9. „Silent Night”

Marduk – koncert w Rzeszowie

2 maja 2018 Marduk miał wystąpić w klubie Life House w Rzeszowie. Zaplanowany koncert wzbudził protesty środowisk katolickich i narodowych, które zarzucały Szwedom promowanie satanizmu. Kontrowersje budził zwłaszcza plakat imprezy, z logiem Marduka z odwróconym krzyżem. Tuż przed koncertem w Life House ktoś ukradł wodomierz i kawałek rury w klubie, zaś w dniu koncertu Sanepid postanowił tymczasowo zamknąć klub. Z tego powodu występ blackmetalowców nie mógł dojść do skutku i został odwołany.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Marduk