09.01.2018 11:30

Marihuana zakazana na słynnym festiwalu

Niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić dużej muzycznej imprezy bez ziołowego dymka. Na tym festiwalu będą musieli obejść się smakiem…

Marihuana zakazana na słynnym festiwalu
foto: Heline Vanbeselaere/Reporters / STG/REPORTER/EAST NEWS

Wielbiciele marihuany z Kalifornii mają powody do radości. Od 1 stycznia 2018 ich ukochana używka jest zalegalizowana na terenie tego stanu.

Cannabis jest zatem obecnie w pełni legalny na terenie 8 stanów USA (m.in. Alaski, Massachusetts i Nevady) oraz dystryktu federalnego Columbia. Dorośli Kalifornijczycy mogą posiadać 1 uncję „zioła” do rekreacyjnego użytku oraz na własną rękę hodować do 6 krzaczków konopi indyjskich.

Nie znaczy to jednak, że we wszystkich miejscowościach Kalifornii można zgodnie z prawem posiadać i palić gandzię. Ostateczny głos w tej sprawie należy do władz miejskich – na legalizację nie zgodziło się między innymi miasto Indio, które znane jest na całym świecie jako miejsce słynnego festiwalu muzycznego Coachella.

W efekcie w trakcie tegorocznej edycji Coachelli na terenie festiwalu nie będzie można posiadać ani palić marihuany. Organizatorzy napisali na swojej stronie internetowej:

"

Sorry, bracie. Marihuana i jej produkty są niedozwolone na terenie festiwalu. Nawet w 2018 roku i później. Jeśli to się zmieni, zaktualizujemy tą odpowiedź. "

The Coachella Valley Music and Arts Festival odbywa się od 1999 roku. Początkowo był to przede wszystkim festiwal rockowy – występowali na nim m.in. Rage Against The Machine, Tool, Oasis, Jane’s Addiction, The Cure, Radiohead i Blur. W tym roku rocka na imprezie będzie jednak bardzo niewiele – reprezentuje go jedynie kilku wykonawców, m.in. A Perfect Circle, Greta Van Fleet, David Byrne i X-Japan. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2018 i 20-22 kwietnia 2018, headlinerami są The Weeknd, Beyonce i Eminem.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News