Marilyn Manson akustycznie i z gośćmi?

Robert Skowronski
29.06.2015 11:18
Marilyn Manson akustycznie i z gośćmi? Fot. Mairo Cinquetti/East News

Plany artysty na jego muzyczną przyszłość nie są jeszcze dokładnie sprecyzowane, jednak wyłania się z nich pewien kierunek. O czym myśli metalowy antychryst?

Jeszcze nie w pełni ustała burza po ostatnim albumie muzyka, „The Pale Emperor”, a ten już rozmyśla nad kolejnym. Jonathan Davis potwierdził, że rozpoczął współpracę z Marilynem Mansonem, jednak jak się okazuje drugi z panów ma ochotę na jeszcze całe morze różnych muzycznych kolaboracji:

Mam w planach popracować więcej z Shooterem Jenningsem. Nagraliśmy na jego płytę cover Davida Bowiego „Cat People” i chcemy kontynuować to dzieło. Zrobiłem kilka piosenek razem z Johnnym Deppem zanim wyjechał do Australii. W tym, albo w przyszłym, tygodniu mam zamiar pograć z Twiggym i dotrzeć do rdzenia, od którego zaczął się Marilyn Manson. Jest też duża szansa na wspólne dokonania z Billym Corganem, kiedy będzie wspólnie w trasie. Również z Jonathanem Davisem z Korna uruchomiliśmy nasz projekt. 

Manson spytany o możliwość nagrania płyty akustycznej, co by było pewnym novum w jego karierze, odpowiedział:

Lubię robić rzeczy akustycznie. Nie boję się śpiewać przed innymi ludźmi tylko z mikrofonem i bez prądu, czego się kiedyś wstydziłem. Nie dawno nawet zmiażdżyłem na karaoke kilka obcych dziewczyn w czasie ich wieczoru panieńskiego. Nie wiem czy chciały usłyszeć mój koncert, czy też nie, ale go dostały.

Okazuje się, że zapęd do akustycznego grania u Marilyna Mansona przybrał tak na sile, że muzyk już zaczął pracować nad materiałem pozbawionym przesterów. Powinniśmy oczekiwać prawdziwych niespodzianek i rzeczy, o które trudno by było podejrzewać muzyka:

Może to być nawet coś z pogranicza południowoamerykańskiego grania. Powinno być również nieco bluesowo. Lubię surowość tej muzyki.

Ciekawe czy wcześniej wymienione osobistości miałyby się stać gośćmi na zapowiadanym wydawnictwie? A może pojawi się też Courtney Love, z którą Manson żyje w przyjaznych relacjach? Szansa na udział Billy'ego Corgana i Johnny'ego Deppa wydaje się całkiem duża, zwłaszcza, że artyści mieli już sposobność współpracować ze sobą w przeszłości.

Mielibyście ochotę posłuchać Marilyna Mansona z akustyczną płytą?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.