19.09.2017 13:15

Marilyn Manson chwali Rihannę: Ma hardcore’owe teledyski

Wokalista słynie z obrazoburczych i kontrowersyjnych wideoklipów, ale przekonuje, że przy obrazkach do piosenek Rihanny jego filmy wydają się grzeczne.

Marilyn Manson chwali Rihannę: Ma hardcore’owe teledyski
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl, THUNDER/EAST NEWS

Marilyn Manson to jeden z ostatnich wielkich skandalistów rocka. W latach 90. oburzenie konserwatywnej widowni budził jego androgyniczny image oraz fascynacja przemocą, ostrym seksem i satanizmem. Wszystkie te elementy można było znaleźć w jego teledyskach, by wspomnieć choćby „Sweet Dreams” czy „The Beautiful People”.

Czasy się zmieniają i na tle współczesnych gwiazd 48-letni Brian Warner zaczyna się wydawać statecznym dżentelmenem. Także jego wideoklipy przestają szokować w epoce wszechobecnego seksu. Manson uważa, że doczekał się jednak godnych następców. Co zastanawiające, jego zdaniem „niebezpieczni” artyści działają obecnie na scenie popowej. Ostatnio wokalista skomplementował teledyski Rihanny jako „hardcore’owe”.

"

Rihanna jest niebezpieczna. Rozmawiałem z reżyserem Tomem Wyattem przed wydaniem mojego nowego wideoklipu. Spytał: „Z kim chcesz konkurować w świecie muzyki?”. Odpowiedziałem, że z Rihanną. „Bitch Better Have My Money” to hardcore’owe wideo. "

Rzeczywiście, w teledysku barbadoskiej gwiazdy pop widzimy bardzo „mansonowskie” obrazki. Piękna kobieta zostaje porwana i poddana perwersyjnym torturom – oczywiście nago.

Klip bardzo podoba się Marilynowi. Co przykuło jego uwagę? Oczywiście jego kontrowersyjność.

"

Wszystkie jej teledyski takie są, ale kocham ten, ponieważ: A) jest hardcore’owy, B) wprowadza motyw suki, która zabrała kasę, C) ponieważ występuje tam Mads Mikkelsen z mojego ulubionego serialu „Hannibal”. I D) Rihanna buja powieszoną nagą laską w tę i z powrotem, daje jej cracku, zabija ją, ma jacht i miotacz ognia. I niby mój teledysk jest bardziej obraźliwy? "

Marilyn miał na myśli klip do swojego nowego singla, „We Know Where You Fu*king Live”. Jak wypada w porównaniu z teledyskiem Rihanny? Oceńcie sami:

Nowy studyjny album Mansona, „Heaven Upside Down” ukaże się 6 października 2017. 

Który teledysk jest bardziej hardcore'owy?

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Marilyn Manson Rihanna