Marilyn Manson nagrał cover Davida Bowiego „Cat People”

Aleksandra Degórska
19.02.2016 08:37
Marilyn Manson nagrał cover Davida Bowiego „Cat People” Fot. Mairo Cinquetti / EAST NEWS

Muzyk podjął się wyzwania nagrania swojego ulubionego utworu zmarłego niedawno twórcy. Posłuchajcie, jak brzmi artysta w utworze Ziggy'ego.

Najlepszym hołdem jaki może złożyć muzyk artyście, to wziąć na warsztat jego repertuar - tak właśnie postąpił Marilyn Manson.

Wokalista skusił się na współpracę z Shooterem Jenningsem, który wyda w lutym 2016 roku płytę będącą hołdem dla Giorgio Morodera. Legenda muzyki disco była odpowiedzialna za produkcję utworu Davida Bowiego, który ukazał się na soundtracku do filmu „Cat People” z 1982 roku. Numer pojawił się również na jego krążku „Let's Dance”.

Jennings wspomina, że podczas jednego ze spotkań muzyków po prostu zapytał Mansona, czy nie chciałby wykonać właśnie ten kawałek Bowiego:

Odpowiedział wtedy: „Śpiewam ten utwór każdego wieczoru przed tym, jak wejdę na scenę. To jest mój utwór na rozgrzewkę”. Pewnego dnia przyszedłem do jego domu o trzeciej nad ranem biorąc ze sobą cały mój sprzęt do nagrywania.

Posłuchajcie, jaki brzmi efekt ich współpracy:

Jennings chwali sobie Mansona, bowiem nagrania poszły sprawnie. Materiał został zarejestrowany za pierwszym podejściem:

Pracowałem z wokalistami, którzy zawsze analizują swoje nagranie i chcą je zmieniać albo zrobić jeszcze jedno podejście. Marilyn taki nie jest. Jego dom jest ogromny, wygląda jak dom publiczny i jego głos niosło echo.

W momencie śmierci Davida Bowiego, który odszedł 10 stycznia 2016 roku, wielu muzyków wyznało, jak wielki wpływ miał on na ich twórczość. Również Marilyn Manson wyraził swój żal spowodowany tą stratą:

Każdy jego utwór był dla mnie środkiem, dzięki któremu mogłem się komunikować z innymi. Wywołały skrajne emocje. Miłosny list, który nigdy nie mogłem napisać. Przypomina to soundtrack do filmu, który namalował swoim głosem i gitarą.

Manson nie jest oczywiście jedynym artystą, który postanowił złożyć hołd zmarłej legendzie, bowiem The Winery Dogs zagrał cover Bowiego podczas koncertu w Londynie. Przykładem może być również kanadyjski chór składający się z 500 osób, który zaśpiewał „Space Oddity” czy YouTuber wykonujący „Life On Mars?” w metalowej wersji.

Natomiast w Warszawie ma powstać mural poświęcony Davidowi Bowiemu. Stowarzyszenie Stacja Muranów postanowiło stworzyć ten obiekt w pobliżu miejsca, gdzie w kwietniu 1976 roku muzyk w czasie postoju pociągu wysiadł na Dworzec Gdański.

Jak Wam się podoba Manson w repertuarze Davida Bowiego?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.