03.08.2016 09:17

Marilyn Manson pokazał klip do „Cat People”

Cover Davida Bowiego nagrany z Shooterem Jenningsem doczekał się animowanego teledysku. Zobaczcie wideo w konwencji 16-bitowej gry wideo.

Marilyn Manson pokazał klip do „Cat People”
foto: kadr z wideo

Kawałek „Cat People (Putting Out Fire)” powstał oryginalnie na potrzeby filmu „Ludzie-koty” Paula Schradera z 1982 roku. David Bowie nagrał go we współpracy z Giorgio Moroderem, a następnie w nieco zmienionej wersji wydał na jednym ze swoich najbardziej znanych albumów, „Let's Dance” z 1983 roku.

W lutym 2016 roku Shooter Jennings wydał album „Countach (For Giorgio)” poświęcony twórczości Giorgio Morodera. W hołdzie cenionemu producentowi nagrał covery m.in. „The NeverEnding Story” z Brandi Carlile oraz „Born to Die" z udziałem Steve'a Younga. To właśnie na tym krążku znalazł się też „Cat People” w wokalnej interpretacji Marilyna Mansona.

Teraz ten utwór doczekał się animowanego wideo, które obejrzycie poniżej:

Autorem klipu jest artysta znany pod pseudonimem Valenberg, który tym razem podjął się na tym polu współpracy z Blakiem Juddem. Teledysk utrzymano w typowej dla niego stylistyce, która może kojarzyć się z grami wideo z epoki 16-bitów. Nie brakuje w nim neonowych barw, deszczowego miasta rodem z „Łowcy androidów", animowanej erotyki i odniesień do wcześniejszej twórczości Bowiego: od Ziggy'ego Stardusta aż po jego pożegnalny „Blackstar".

Valenberg to niemiecki artysta, który specjalizuje się w stylu znanym jako pixel art. Jego prace są dobrze znane na nawiązującej do lat 80. scenie retro wave. W 2016 roku zrobił już m.in. teledysk do „Sentient” Perturbatora. Jest także odpowiedzialny za oprawę graficzną pierwszej solowej płyty Victora Love z włoskiego zespołu industrialrockowego Dope Stars Inc.

Biorąc pod uwagę ostatnią formę Marilyna Mansona na koncertach, raczej nie ma co żałować, że nie pojawił się on osobiście w tym teledysku. Co kilka dni poznajemy kolejne incydenty z amerykańskich występów wokalisty u boku Slipknota, które nie stawiają go w zbyt dobrym świetle. Miejmy nadzieję, że do czasu wydania zapowiedzianego albumu „Say10” amerykański antychryst jeszcze się ogarnie...

Jak Wam się podoba klip do „Cat People”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Marilyn Manson