Marilyn Manson pokazał klip do „Cat People”

Jakub Gańko
03.08.2016 09:17
Marilyn Manson pokazał klip do „Cat People” Fot. kadr z wideo

Cover Davida Bowiego nagrany z Shooterem Jenningsem doczekał się animowanego teledysku. Zobaczcie wideo w konwencji 16-bitowej gry wideo.

Kawałek „Cat People (Putting Out Fire)” powstał oryginalnie na potrzeby filmu „Ludzie-koty” Paula Schradera z 1982 roku. David Bowie nagrał go we współpracy z Giorgio Moroderem, a następnie w nieco zmienionej wersji wydał na jednym ze swoich najbardziej znanych albumów, „Let's Dance” z 1983 roku.

W lutym 2016 roku Shooter Jennings wydał album „Countach (For Giorgio)” poświęcony twórczości Giorgio Morodera. W hołdzie cenionemu producentowi nagrał covery m.in. „The NeverEnding Story” z Brandi Carlile oraz „Born to Die" z udziałem Steve'a Younga. To właśnie na tym krążku znalazł się też „Cat People” w wokalnej interpretacji Marilyna Mansona.

Teraz ten utwór doczekał się animowanego wideo, które obejrzycie poniżej:

Autorem klipu jest artysta znany pod pseudonimem Valenberg, który tym razem podjął się na tym polu współpracy z Blakiem Juddem. Teledysk utrzymano w typowej dla niego stylistyce, która może kojarzyć się z grami wideo z epoki 16-bitów. Nie brakuje w nim neonowych barw, deszczowego miasta rodem z „Łowcy androidów", animowanej erotyki i odniesień do wcześniejszej twórczości Bowiego: od Ziggy'ego Stardusta aż po jego pożegnalny „Blackstar".

Valenberg to niemiecki artysta, który specjalizuje się w stylu znanym jako pixel art. Jego prace są dobrze znane na nawiązującej do lat 80. scenie retro wave. W 2016 roku zrobił już m.in. teledysk do „Sentient” Perturbatora. Jest także odpowiedzialny za oprawę graficzną pierwszej solowej płyty Victora Love z włoskiego zespołu industrialrockowego Dope Stars Inc.

Biorąc pod uwagę ostatnią formę Marilyna Mansona na koncertach, raczej nie ma co żałować, że nie pojawił się on osobiście w tym teledysku. Co kilka dni poznajemy kolejne incydenty z amerykańskich występów wokalisty u boku Slipknota, które nie stawiają go w zbyt dobrym świetle. Miejmy nadzieję, że do czasu wydania zapowiedzianego albumu „Say10” amerykański antychryst jeszcze się ogarnie...

Jak Wam się podoba klip do „Cat People”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.