Marilyn Manson wyrzucony z wytwórni. Ze współpracy z muzykiem zrezygnowali też twórcy "American Gods"

02.02.2021 10:37
Marilyn Manson Fot. action press/Reporter

W związku z oskarżeniami skierowanymi przeciw Marilynowi Mansonowi, wytwórnia, w której wydał dwa ostatnie albumy, zrezygnowała ze współpracy z muzykiem.

1 lutego 2021 roku na Instagramie Evan Rachel Wood pojawiło się oświadczenie. Była narzeczona Marilyna Mansona wyznała, że muzyk się nad nią znęcał, kiedy byli w związku. Kobieta podkreśliła, że opublikowała informację, aby uchronić przed swoim byłym partnerem inne kobiety. Wood twierdzi, że nie tylko ona była ofiarą Mansona. Na dowód tych słów aktorka udostępniła na Instagram Stories oświadczenia czterech innych kobiet, które również nazywają siebie "ofiarami" znanego metalowego muzyka.

Polecamy

Firmy współpracujące z kontrowersyjnym muzykiem nie mogły pozostawić sytuacji bez komentarza. Natychmiast zareagowała wytwórnia Mansona, w której artysta wydał swoje dwie ostatnie płyty.

Marilyn Manson wyrzucony z wytwórni i "American Gods"

Marilyn Manson został usunięty z grona podopiecznych Loma Vista Recordings. Firma oświadczyła:

W świetle niepokojących zarzutów Evan Rachel Wood i innych kobiet wobec Marilyna Mansona, Loma Vista zaprzestaje dalszej promocji najnowszego albumu artysty ze skutkiem natychmiastowym.

Jednak to nie koniec konsekwencji, które wyciągnęła w stosunku do muzyka wytwórnia.

Ze względu na nowe okoliczności, zdecydowaliśmy również, że nie będziemy podejmować współpracy z Marilynem Mansonem także przy żadnych przyszłych projektach.

Manson zostanie również usunięty z pozostałych odcinków "American Gods", które nie zostały jeszcze wyemitowane. Jak oświadczył rzecznik kanału STARZ w rozmowie z Deadline:

W związku z zarzutami postawionymi Marylinowi Mansonowi zdecydowaliśmy się na usunięcie jego roli z przyszłych odcinków serialu, które nie zostały jeszcze wyemitowane. STARZ jednoznacznie stoi po stronie ofiar i osób, które spotkały się z nadużyciami.

Manson nie pojawi się także w serialu "Creepshow" realizowanym przez AMC. Jak donosi Hollywood Reporter, rola muzyka nie zostanie usunięta, twórcy znajdą zastępstwo za artystę.

Marilyn Manson wydał oświadczenie w sprawie i uznał zarzuty za "okropne zniekształcanie rzeczywistości".

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.