Marilyn Manson wznowi „Antichrist Superstar” z niepublikowanym materiałem

Aleksandra Degórska
27.09.2016 10:42
Marilyn Manson wznowi „Antichrist Superstar” z niepublikowanym materiałem Fot. Gabriel Grams / REX / Shutterstock / East News

Muzyk co nieco powiedział na temat nowego krążka, jak również świętowania okrągłej rocznicy ukazania się jego drugiego albumu.

Marilyn Manson skupia się teraz na wydaniu swojej płyty „Say10”, która ukaże się w walentynki, czyli 14 lutego 2017 roku. Wcześniejszy album zatytułowany „The Pale Emperor” pojawił się w 2015 roku.

Ponoć ci, którzy przesłuchali materiał twierdzą, że przypomina on im „Antichrist Superstar”. Fani na pewno chcieliby, aby tak było, ale dopóki nie poznamy pierwszego singla to musimy jedynie wierzyć na słowo muzykowi.

W 2016 roku przypada również 20. rocznica ukazania się wcześniej wspomnianej płyty „Antichrist Superstar”. Album pojawił się dokładnie 8 października 1996 roku i wokalista zdradził, że w związku z tą okrągłą rocznicą chce opublikować specjalne wydawnictwo:

Zamierzamy wydać box 20 października 2016 i będzie on zawierać legendarny klip. Musiałem schować go w sejfie na 15 lat z powodów, które zostaną ujawnione, kiedy go obejrzysz. Naiwnie sądziłem, że obraz zostanie zaakceptowany i będzie bonusem do mojego wideo „Dead to the World” związanym z Antichrist Superstar Tour. Jednak dział prawny i moi menedżerowie poinformowali mnie, że tak się nie stanie. Teraz zobaczą ten film wszyscy.

Manson nie chciał zdradzać zbyt wiele na temat wydawnictwa, choć powiedział, kiedy nagrano ten obraz:

Film pokazuje moment w moim życiu, po tym jak właśnie przeprowadziłem się do Los Angeles. Mieszkałem z Twiggym Ramirezem, wróciłem akurat z trasy i otrzymywałem codziennie groźby śmierci. To ciekawe przedstawienie tego, co działo się w tym czasie, ale dziwne jest, że nie różni się to w ogóle od mojego obecnego zachowania.

Można się domyślić, co może przedstawiać wideo, skoro nie pozwolono wcześniej pokazać szerszej publiczności tego filmu. Jak na razie trzeba jeszcze nieco poczekać na więcej informacji.

W jednym z wcześniejszych wywiadów w 2005 roku zapytano Marilyna Mansona czy nie chciałby wydać reedycji swoich płyt wzbogaconych o wcześniej niepublikowane utwory, czy też utwory znajdujące się na stronie B singli. Muzyk przyznał, że oczywiście pragnie stworzyć takie wydawnictwo, ale z przyczyn prawnych było to wówczas niemożliwe:

Trudno w to uwierzyć, ale przedstawicielstwo Nothing Records oświadczyło, że nie jest w stanie znaleźć, czy też zgubiło taśmy matki moich trzech pierwszych płyt. Nie jest to coś, co zdarza się w historii muzyki, to musiało być umyślne.

Wokalista oczywiście podejrzewał kto może być za to odpowiedzialny skoro wytwórnia należała do Trenta Reznora i Johna Malma Jr.:

Jako że Nothing Records już nie istnieje sądzę, że tylko jeden człowiek z dwóch jest za to odpowiedzialny. Z tych dwóch ludzi jest jedna osoba, która ma opinię o mnie i nierzadko ją wyraża. Często jestem przedstawiany jako ten zły w większości relacjach. Nie będę zaprzeczać, że czasami zachowuję się jak dupek.

Oczywiście Manson ma na myśli Reznora. Jak więc widać jakimś cudem muzyk jest teraz w stanie wydać reedycję swojej słynnej płyty.

Co zaś się tyczy najnowszego studyjnego dzieła, Manson zdradził kilka szczegółów dotyczących nowej płyty:

Tyler Bates i ja zajmowaliśmy się albumem przez ostatnie trzy miesiące, tuż przed rozpoczęciem letniej trasy ze Slipknotem. Powiedziałbym, że jest to ostatnia rzecz jakiej ludzie oczekiwaliby po wcześniejszym krążku „The Pale Emperor”. Ci, którzy słyszeli nowy materiał twierdzą, że jest to kombinacja „Antichrist Superstar” i „Mechanical Animals”. Generalnie ważniejsze są dla mnie opinie dziewczyn, bo zazwyczaj tworzysz utwory, żeby lubiły cię kobiety.

Sprawicie sobie specjalne wydanie „Antichrist Superstar” z okazji 20-lecia płyty?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.