28.06.2017 15:42

Mariusz Duda zakończył pracę nad płytą Lunatic Soul

Muzyk podzielił się zdjęciem pokazując, że album „Fractured” jest już ukończony.

Mariusz Duda zakończył pracę nad płytą Lunatic Soul
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Na początku 2017 roku fani dowiedzieli się, że Mariusz Duda zabrał się za tworzenie 5. albumu Lunatic Soul. Premierę nowego wydawnictwa zatytułowanego „Fractured” wyznaczono na wrzesień 2017 i będzie to następca „Walking on a Flashlight Beam”.

Mariusz Duda podzielił się z fanami na Facebooku dobrą informacją - prace nad płytą zostały właśnie zakończone:

"

Gdy wróciłem z trasy Riverside i ukryłem się w studiu Serakos, aby finalizować nowy album Lunatic Soul, ten dzień wydawał się czymś nierealnym. Jednak nadszedł dzisiaj. "

Muzyk dumnie ogłosił, że po ponad 1,5-rocznej pracy nad materiałem, krążek jest już gotowy. Oto dowód:

Tak Mariusz Duda opowiedział o tej płycie, która ma się znacznie różnić od poprzedniego albumu:

"

Lunatic Soul się zmienia. Gdybym miał tę muzykę w jakiś sposób określić, to nazwałbym ją „mroczną i transową melancholią”, z większą ilością elektroniki i ostrzejszego brzmienia. Nie zabraknie jednak lirycznych fragmentów, w dwóch utworach pojawi się bowiem orkiestra symfoniczna, z którą współpracowałem po raz pierwszy w swojej karierze. Nowy Lunatic Soul będzie odważnym, bogatym i bardzo intensywnym muzycznie albumem, będącym raczej początkiem nowego stylu niż kontynuacją poprzedniego. Mam wrażenie, że wszystkie moje muzyczne doświadczenia zmierzały właśnie tutaj i że będzie to jedna z najlepszych płyt, jakie udało mi się stworzyć. "

Obejrzyjcie również krótki teaser płyty „Fractured”:

Zapewne w wakacyjnym okresie otrzymamy pierwszy singiel, fanom pozostaje zatem cierpliwie czekać na nowe dźwięki od Mariusza Dudy.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Lunatic Soul Mariusz Duda