17.09.2019 15:17

Mark Hoppus z Blink-182 nagrał cover The Cars w hołdzie dla zmarłego Rica Ocaseka

Wokalista grupy Blink-182 opublikował swój cover utworu "Just What I Needed". Nagrał kompozycję w hołdzie dla zmarłego niedawno lidera The Cars.

Mark Hoppus
foto: John Rahim/Music Pics / Rex Feat/EAST NEWS

Ric Ocasek, lider i wokalista grupy The Cars zmarł 15 września 2019 roku. Muzyk odszedł w swoim domu w Nowym Jorku po walce z chorobami serca. Artysta miał 75 lat. Przez czas działalności muzycznej zdobył szacunek swoich fanów i kolegów po fachu, którzy nie przestają żegnać i wspominać przyjaciela. 

Mark Hoppus z Blink-182 w hołdzie dla Rica Ocaseka

Jeden z nich Mark Hoppus, z Blink-182 postanowił udostępnić swój wcześniej niepublikowany nigdzie cover "Just What I Needed" z repertuaru The Cars. Muzyk przyznał, że nagrał utwór na potrzeby jednego z programów telewizyjnych, jednak nigdy nie został wykorzystany.

Iron Maiden
Iron Maiden
Przeczytaj także Ile muzycy z Iron Maiden, Toola czy Blink-182 zarabiają na koncertach?

Hoppus stwierdził, że nadeszła idealna okazja, aby podzielić się ze światem swoją interpretacją utworu. Dzięki temu muzyk mógł złożyć hołd zmarłemu koledze, którego tak cenił. Wokalista Blink-182 skomentował sytuację słowami:

"

Kilka lat temu poproszono mnie o nagranie coveru The Cars do programu telewizyjnego. Chcieli coś nastrojowego, dziwnego i mrocznego. Wraz z moim przyjacielem Jamesem Ingramem zrobiliśmy to. Program został zdjęty z anteny tak szybko, że nagranie nigdy nie ujrzało światła dziennego. "

Zobacz też: Blink-182 opublikował nowy utwór "I Really Wish I Hated You" 

Tagi: Rock News Blink 182