19.08.2015 08:02

Mark Tremonti: Powrót Creed nie ma teraz sensu

Mając na głowie karierę solową i działalność w Alter Bridge trudno znaleźć czas na kolejny zespół. Mark Tremonti rozwiewa szanse na powrót Creed.

Mark Tremonti: Powrót Creed nie ma teraz sensu
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Gitarzysta niedawno wydał swój drugi album o tytule „Cauterize”. W 2016 roku ma zamiar wkroczyć do studia wraz z Mylesem Kennedym i resztą Alter Bridge, aby nagrać następcę płyty „Fortress” sprzed dwóch lat.

Mimo że Creed nie ma nowego materiału już od 2009 roku, to Tremonti się tym nie przejmuje i nie widzi w swoim harmonogramie luki, którą mógłby poświęcić na ten właśnie projekt:

"

Jestem bardzo zapracowany i ciężko mi znaleźć czas na coś więcej. Powstało kilka nowych utworów Creed zanim cały zespół się rozmył. Było ich dziewięć, może dziesięć. Powrót Creed jest dla mnie bez sensu, skoro mam dwie własne płyty, nowy krążek Alter Bridge w zanadrzu i Mylesa, który zaczyna ponownie nagrywać ze Slashem. Album Creed byłby zbyt dużym stresem. "

Tymi słowami Tremonti podtrzymuje swoje dawne stanowisko odnośnie powrotu grupy. Wtedy jednak gitarzysta nie miał jakiegokolwiek kontaktu ze swoim byłym wokalistą, Scottem Stappem. Teraz sprawy mają się zgoła inaczej. Muzycy spotkali się przypadkowo w Hard Rock Hotel, gdzie Tremonti świętował wraz z żoną jej urodziny, zaś Stapp przebywał na wakacjach z rodziną.

Powodem dlaczego panowie ze sobą nie rozmawiali były problemy wokalisty Creed, który zmagał się z nałogiem alkoholowym i załamaniem psychicznym. Stapp jednak dochodzi do siebie. Potwierdza to też Tremonti:

"

Rozmawialiśmy ze sobą jakieś półtorej godziny. Był czysty i trzeźwy, był szczęśliwy, podobnie jak jego rodzina. Od tego czasu wymieniliśmy się paroma wiadomościami. Ma zostać wydany box z płytami Creed, więc pewnie wspólnie dopilnujemy, żeby wszystko poszło po naszej myśli. "

Obecnie gitarzysta skupia się na karierze solowej chcąc koncertować z własnym materiałem do końca 2015 roku. Następnie daje sobie czas na dołączenie do Alter Bridge w studiu, na co ma zamiar poświęcić kilka miesięcy 2016 roku.

Chcielibyście, żeby Tremonti nagrał nową płytę z Creed?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Mark Tremonti Creed