13.11.2014 12:38

Mark Tremonti: Powrotu Creed nie będzie

Gitarzysta jest zadowolony z nagrań Alter Bridge oraz dokonań solowych i nie planuje reaktywacji Creed. Co ciekawe, prawie z wszystkimi muzykami tego zespołu wciąż współpracuje...

Mark Tremonti: Powrotu Creed nie będzie
foto: Stuart Sevastos, CC BY 2.0

Nie po drodze mu tylko z frontmanem, Scottem Stappem. Z dwoma muzykami Creed – perkusistą Scottem „Flipem” Philipsem i basistą Brianem Marshallem – gra w Alter Bridge. Nawet gitarzysta Eric Friedman, który często towarzyszył zespołowi w trasie, pomaga mu przy solowej płycie.

"

Nie rozmawialiśmy ze Scottem od zakończenia ostatniej trasy lata temu. Flip, Brian i ja nie rozmawiamy o nowej płycie Creed, jesteśmy zadowoleni z Alter Bridge i jesteśmy piekielni zajęci moimi solowymi nagraniami. "

Jak mu idą prace nad 2. krążkiem firmowanym własnym nazwiskiem? Ostatnio trochę na ten temat zdradzili Eric Friedman i Wolfgang Van Halen. Daty premiery następcy „All I Was” z 2012 roku wciąż nie znamy.

Zapowiadany od końca 2011 roku 5. studyjny album Creed, na który podobno powstało już nawet kilka kawałków, raczej szybko nie ujrzy światła dziennego. Mark Tremonti nie ma ani czasu, ani ochoty, by się nim zajmować.

"

Jestem syty i idealnie szczęśliwy z tego, gdzie jestem teraz. Nie ma takich planów. "

Dyskografię Creed zamyka „Full Circle” z 2009 roku. Muzyk od tego czasu, oprócz solowego albumu, zdążył wydać jeszcze dwie płyty z Alter Bridge: „AB III” (2010) i „Fortress” (2013).

Scott Stapp tymczasem promuje swój solowy album „Proof of Life”, również z 2013 roku.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Mark Tremonti Creed